GeriEkonomi Urla villalarına takipsizlik kararı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  63
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Urla villalarına takipsizlik kararı

Urla villalarına takipsizlik kararı
refid:27840775 ilişkili resim dosyası

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın zaman zaman tatilini geçirdiği, yakın dostu Boyacı ailesine ait Urla Zeytineli Köyü Hacılar Koyu’ndaki villalarla ilgili savcılık takipsizlik kararı verdi.

Urla villalarına takipsizlik kararı
İzmir Barosu’nun, imar kirliliğine neden olduğu gerekçesiyle en son yapılan inşaatı süren 2 villayla ilgili yaptığı şikayeti değerlendiren savcılık, karar metninde villalarla ilgili daha önce karar verildiğine vurgu yaptı. Metinde şu ifadeler yer altı: “Suç duyurusuna konu olan yerde daha önce soruşturma yürütüldüğü, yargılama yapıldığı ve karar verildiği görülmüştür. Aynı fiil nedeniyle yargılama yapılamayacağı ceza yargılamasının temel ilkelerindendir. “

İTİRAZ EDECEĞİZ

Türkiye Barolar Birliği Çevre ve Kent Komisyonu üyesi avukat Şehrazat Mercan kararı hurriyet.com.tr’ye şöyle değerlendirdi, itiraz edeceklerini vurguladı: “Koyda bulunan bu iki villayla ilgili daha önceki Baro yönetimi döneminde imar kirliliğine neden oldukları gerekçesiyle şikayette bulunmuştuk. Google Earth’e bakıldığında yani teknolojiyle iki tanesinin 2012’den sonra yapıldığı görülecektir. Zaman aşımı söz konusu değil. Mahkemenin ve İzmir İl Özel İdaresi’nin villalarla ilgili verdiği yıkım kararı 2010’a ait. Google Earth’e bakılsaydı burada şikayet edilen villaların 2012’de yeni yapılan kaçak yapılar olduğunu görürdü. Zaten burayla ilgili bazı yıkım kararları ve para cezaları da var. Hala uygulanmadı. Ancak biz itiraz edip hukuk aramaya devam edeceğiz ” dedi.

İşte o takipsizlik kararı:

Urla villalarına takipsizlik kararı

Urla villalarına takipsizlik kararı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle