Ünlülerin saadet zinciri

Hürriyet Haber
29.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Saadet zinciri adı altında vatandaşları trilyonlarca lira dolandıran şebekenin 2500 üye topladığı, bu üyeler arasında ünlü kişilerin de bulunduğu öğrenildi. 2 bin 580 mark karşılığında sisteme katılanlara tencere veren şebeke, Dolandırıcılık Masası ekipleri tarafından önceki gün ortaya çıkarılmıştı. Tencereli Titancılar çetesinin 9 yöneticinin sorgusu halen devam ediyor.

İstanbul Mali Şube Dolandırıcılık Bürosu ekiplerinin operasyonu sonucu çökertilen Prestij Enternasyonel Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı altında faaliyet gösteren saadet zincirine, 2 bin 500'ü aşkın kişinin üye olduğu ortaya çıktı.

Şirinevler Mahmutbey Caddesi Netaş İş Merkezi 17 numarada faaliyet gösteren Prestij Enternasyonel Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye operasyon düzenleyen polis, çelik tencere satışı adı altında piyasayı trilyonlarca lira dolandıran şirket yöneticisi ve 9 çalışanını gözaltına almıştı. Geceyi şubede geçiren ve sabaha kadar sorgulanan sanıklar polise verdikleri ifadelerinde, 2 bin 500'ü aşkın kişiyi zincire üye yaptıklarını ve bu üyelerin arasında şarkıcı Alpay, sevgilisi ve bas gitarcısının da bulunduğunu öne sürdüler. Futbolcu Alpay'ın manken eşi Cansel Özzengin'in de bir kez toplantıya katıldığı, ancak üye olmadığı belirtildi.

Yapılan sorgulamalarda, Crowne Plaza Oteli'nde yapılan toplantılarda 2 bin 580 mark karşılığında sisteme katılarak üye olunduğu, üye olan kişinin 2 müşteri bulması durumunda sırayla distribitör ve süpervayzır unvanları aldığı, şirketin 6 ayda 8 bin 200 mark, 10 ayda 37 bin 200 mark para kazandırmak vaatlerinde bulundukları anlaşıldı.

Herhangi bir mal ve hizmet alım satımı olmaksızın piyasadan para toplamanın yasak olduğunu bilen uyanık yöneticiler, bu yasağı delmek için 2 bin 580 mark karşılığı üye olanlara bir tencere verdi. Üye olan her kişiden 700 mark para kazanan yöneticiler, üye olanların 2 üye daha kazandıramamaları durumunda 2 bin 580 marka el koydular. Prestij Enternasyonel Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı altında faaliyet gösteren saadet zincirinin üyeleri arasında birçok banka müdürü, diş doktoru ve öğretmenlerin bulunması polisi hayrete düşürdü. Polisteki sorgusu tamamlanan şirket Genel Müdürü Tamer Çaykulaş, eşi Güvel Çaykulaş, şirket yöneticileri Serkan Şen, Ersun Öcal, Cengiz Gazioğlu, Bekir Bayraktar, Zekeriya Yılmaz, Sibel Döş ve Dilek Tatar için Bakırköy Adliyesi'nden 2 gün ek gözaltı süresi alındı.Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı