GeriEkonomi Florya'daki milyon dolarlık daire kriz çıkarttı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Florya'daki milyon dolarlık daire kriz çıkarttı

Florya'daki milyon dolarlık daire kriz çıkarttı

Ünlü isimlerin tasarımcısı olarak bilinen Şafak Çak ve eşi hakkında, ‘nitelikli dolandırıcılık’ iddiası ile savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren iş adamı Mehmet Ali Ö.’nün savcılık suç duyurusunda, Çak’ın, 1 milyon liraya yakın para almasına rağmen evin iç mimarisi ile ilgili hiçbir işi yapmadığı öne sürüldü. Şafak Çak ise hakkındaki iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, “Ödemelerini eksik yaptılar” diyerek " Ö.’nün ödemede temerrüde düşmesi, senetlerinin protesto olması ve ödeme yükümlülüğünü yerine getirmemesi nedeniyle şirketimizce iş durdurulmak ve sonlandırılmak zorunda kalındı" şeklinde konuştu.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na dün yapılan başvurunun sahibi, uzun yıllardan beri ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren iş adamı Mehmet Ali Ö. ŞafakFloryadaki milyon dolarlık daire kriz çıkarttı
Çak ve eşi E. A. Çak hakkında yapılan suç duyurusu taraflar arasındaki sözleşmeye aykırı hareket edilmesi oluşturdu.

6 AY İÇİNDE TESLİM EDİLECEKTİ
Suç duyurusunda yer alan bilgilere göre Ö., Florya’da bulunan lüks sitedeki dublex dairesinin içini yeniden yaptırmak istedi. Bunun için iç mimar arayışına giren iş adamı Şafak Çak ile temasa geçti. Taraflar, yapılacak işleri, teslim tarihi, ödenecek tutar gibi detaylar için 8 Ocak 2015’te sözleşme imzaladı.

1 MİLYON LİRALIK SÖZLEŞME
1 milyon TL bedelli sözleşmeye göre işin teslim tarihi olarak 15 Temmuz 2015 kararlaştırıldı. Ancak iddiaya göre, Çak, çeşitli gerekçeler sunarak yapılacak işleri uzun süre erteledi. İddiaya göre, sunulan gerekçeler arasında, Çak’ın işyerine hırsız girmesi, sağlık sorunları ve ekonomik gerekçeler sıralandı.

Floryadaki milyon dolarlık daire kriz çıkarttı

İş adamı Mehmet Ali Ö. Florya'da bulunan dublex daireyi 2.5 milyon dolara satın aldı.

BİLİRKİŞİ TESPİT ETTİ
Suç duyurusuna göre evin için Çak’ yalnızca 16 bin 163 liralık bir harcama yaptığı, ancak yapılan bu işe karşılık da eve 112 bin 620 TL zarar verildiği öne sürülü. Oluşan zararın ise, İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’nin görevlendirdiği bilirkişi raporu ile tespit edildiği kaydedildi.
Floryadaki milyon dolarlık daire kriz çıkarttı

Dairenin iç kısmına ilişkin fotoğraflar mahkemeye sunulan bilirkişi raporunda yer aldı.

335 BİN LİRASI EŞİN HESABINA
Çak’a yapılan 935 bin TL’lik ödemenin 335 bin TL’lik kısmının eşi E. A. Çak adına bankaya yatırıldığı kaydedilerek, şüphelilerin ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçu işledikleri iddia edildi. 

ÇAK: İDDİALAR GERÇEK DIŞI
Suç duyurusuna ilişkin telefonla ulaştığımız Şafak Çak ise, “İddiaların tamamı gerçek dışı. Karşı taraf sözleşmenin hükümlerine uymadı. Ödenmeyen senetleri oldu. Bu senetler de protesto oldu. Evde yaptığımız bir dizi iş var. Bütün bunlar mahkeme eli ile de tespit edilebilir” dedi.

Şafak Çak açıklamasının devamında “Mehmet Ali Ö. 08 Ocak 2017 tarihli sözleşmeye aykırı davrandı. Sözleşme ile belirlenen ödeme yükümlülüklerini süresi içerisinde ve belirlenen şekilde yerine getirmedi. Hatta Mehmet Ali Ö.’nun sözleşmeye aykırı davranması nedeniyle şirketimizce noter kanalıyla ihtarname gönderildi. Gerekli hususlar ihbar ve ihtar edildi. Buna rağmen Ö. tarafından sözleşmeye aykırı davranışlar devam ettirildi. Ö.’nün ödemede temerrüde düşmesi, senetlerinin protesto olması ve ödeme yükümlülüğünü yerine getirmemesi nedeniyle şirketimizce iş durdurulmak ve sonlandırılmak zorunda kalındı. Bütün bunların üstüne Mehmet Ali Ö.’nün eşi F. Ö. benden 70 bin TL para iskedi. Buna dair yazışma kayıtları elimde. Hali hazırda, kanun önünde kesinleşmiş bir karar olmamasına karşın iftira ile haklarıma tecavüz ediliyor” dedi.

Floryadaki milyon dolarlık daire kriz çıkarttı


Şafak Çak, ödemelerin aksaması sonrası Ö.'ye ihtarname çektiklerini belirtti.

ÖDEME EVRAKLARI ELİMİZDE
Mehmet Ali Ö.’nün avukatı ise 935 bin TL ödeme yaptıklarına ilişkin evrakları ellerinde olduğunu söyledi.

Floryadaki milyon dolarlık daire kriz çıkarttı


Şafak Çak, bir süre önce dünyaca ünlü şarkıcı Jennifer Lopez’e hediye ettiği yatak ve taht ile gündeme gelmişti.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle