Üniversite öğrencileri sağlıklı iletişimin ip uçlarını öğreniyor

Hürriyet Haber
28.02.2016 - 18:26 | Son Güncelleme:

Günümüz iletişim çağında, ülkemizde de gençleri geleceğe hazırlamak ve her alanda sağlıklı iletişim kurmalarına katkı sağlamak adına (sosyal sorumluluk projesi olarak) yeni bir platform kuruldu.

Halkla İlişkiler Uzmanı ve Yaşam Koçu Günalp Karacaer, Öğretim Görevlisi Aşkı Fettah Aydın ve Sağlık Yatırım Danışmanı Akif Özgüller, “İletişim Platformu Grubu” çatısı altında bir araya geldi. Platformun; Üniversite öğrencilerine yönelik sağlıklı iletişim, sağlık sektörünün gelecek vizyonu ve sektörel gelişmelerine yönelik bilgilerin paylaşıldığı konferans dizisinin ilki Esenyurt Üniversitesi’nde yaklaşık 300 kişilik katılımlımla gerçekleştirildi.
Platform üyelerinden Günalp Karacaer; konferansta yaptığı sunumda; iletişim nedir? Sektörel manada sağlıklı iletişim nasıl kurulur, kişinin kendini sabote etmeden nasıl iyi ilişkiler kurabileceğini, herhangi bir kriz anında nasıl davranılacağının ipuçlarını üniversite öğrencileriyle paylaştı.

Öğr. Gör. Aşkı Fettah Aydın'da sağlık çalışanı adaylarına, iletişimsiz insansız kayıt sistemleri, sağlık sektörünün gelecek vizyonu ve yeni uygulamalar ile ilgili bilgilerini aktardı.

Platform üyelerinden Akif Özgüller ise  yaptığı sunumda sağlık işletmeciliği ve sağlık çalışanlarının sektör içindeki konumları ile sağlık alanında taze kan olarak nitelendirilen sağlık turizmi ve devlet desteklerinden bahsetti.Bu arada, İletişim Platformu Grubunun konferans silsilesi, yıl içinde birçok üniversite de devam edecek.

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı