Ümraniye’de 2B arazileri imara açıldı

DHA
10.11.2017 - 12:43 | Son Güncelleme:

ÜMRANİYE Belediye Başkanı Hasan Can Kasım ayı meclis toplantısında 2B arazileriyle ilgili konuyu gündeme getirdi. Mecliste Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Karabekir, Elmalıkent ve İnkılap Mahallesinin bir kısmının imar planı oy birliği ile kabul edildi.

Ümraniye Belediye Meclisi Kasım ayı üçüncü toplantısında, 2B arazilerinin 1/1000lik planları, meclis üyeleri tarafından yapılan görüşmelerin sonunda oy birliği ile kabul edildi. Ümraniye Belediye Meclis Salonunda yapılan görüşmede Ümraniyede imarı olmayan ve düzgün yapılaşma imkanı bulamayan hiçbir yerin kalmayacağını belirten Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, 715 hektarlık alandaki bütün evlerin bu imardan eksiksiz yararlanmasını sağlayarak, en kolay şekilde uygulamaya geçilmesi temin edildi. Bugün de meclisimizden 1/1000lik planları geçiriyoruz. Yapılan bu planlarla, herkesin tapu aldığı bir süreci mümkün kıldık. İmar da herhangi bir gecikme olmadı. Herkes tapu alsın diye bu kadar bekledik. Hazırladığımız projeler ileride üniversitelerde gösterilebilecek örnek projeler arasında yer alacak. Mahalle ölçekli, tüm donatıları olan, mevcut yapı stokunun da hiçbir zorlukla karşılaşmadığı, kimsenin mağdur olmadığı bir proje oldu. Bizim bulduğumuz bu yöntem, Türkiyede benzer durumda olanların uygulayabileceği örnek bir yöntem oldu. Biz de Ümraniyede imarı olmayan, düzgün yapılaşma imkanı bulunmayan hiçbir yer bırakmayacağız diye konuştu.

Yapılan görüşmeler sonunda oylamaya geçildi. Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Karabekir, Elmalıkent ve İnkilap Mahallesinin bir kısmının imar planı oy birliği ile kabul edildi. Toplantıya, Ümraniye Belediye Meclis Birinci Başkan Vekili HüseyinÿErdoğdu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve birim müdürleri de katıldı.

 

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı