GeriEkonomi Ülker'in istediği United Biscuits'e Filipinli San Miguel Corporation da talip oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ülker'in istediği United Biscuits'e Filipinli San Miguel Corporation da talip oldu

Ülker'in istediği United Biscuits'e Filipinli San Miguel Corporation da talip oldu
refid:27177864 ilişkili resim dosyası

İngiliz yayın kuruluşu Sky News, Filipinler'in önde gelen şirketlerinden San Miguel Corporation'ın İngiliz United Biscuits'a teklif götürmeyi değerlendirdiğini duyurdu. United Biscuits'i Ülker'in almak istediği söyleniyordu.

Jaffa Cakes ve Twiglets'ın da aralarında bulunduğu tanınmış hazır gıda markalarının sahibi United Biscuits ile ilgilendiğini açıklayan başka şirketler de bulunuyor. Kellog K.N geçen ay potansiyel alıcılar arasına girerken, Çinli özel sermaye şirketi Hony Capital'in teklif götürmeyi değerlendirdiği de Ocak'ta Bloomberg tarafından duyurulmuştu.

Ülkerin istediği United Biscuitse Filipinli San Miguel Corporation da talip oldu

United Biscuits'in ürünleri...

Ülkerin istediği United Biscuitse Filipinli San Miguel Corporation da talip oldu ÜLKER İÇİN KRİTİK HAFTA

TALİBİ ÇOK

Sky News'ta dün yer alan haberde, Suudi Arabistanlı Savola Group'un da ilgilenenler arasında olduğu; İtalyan Ferrero, Türkiye'den Ülker ve İngiliz bisküvi üreticisi Burton's'ın sahibi Ontario Teachers Pension Plan'ın da son dönemde United Biscuits ile görüştükleri belirtildi. United Biscuits'in sahipleri olan özel sermaye fonu Blackstone ve Pai Partners'ın şirketi satmak veya yıl sonuna kadar halka açma yönünde planlar üzerinde çalıştıkları da belirtiliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle