GeriEkonomi Ülker: Yönetim kurullarında daha çok kadın olmalı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ülker: Yönetim kurullarında daha çok kadın olmalı

Ülker: Yönetim kurullarında daha çok kadın olmalı
refid:20909858 ilişkili resim dosyası

PRAESTA Türkiye tarafından Forbes Türkiye işbirliği ile başlatılan “Yönetim Kurullarında Daha Çok Kadın İçin Şirketlerarası Mentorluk Programı” çerçevesinde 40 kadın yönetici Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rose Marie Bravo ile özel bir söyleşi için bir araya geldi.

Yıldız Holding Yönetim Kurlu Başkanı Murat Ülker, “Tüketicilerin yüzde 50’si kadın olduğu için yönetim kurullarında temsil edilmemelerini düşünemiyorum” dedi.

Kadınlar empati yapar

Yıldız Holding ve Datateknik’in sponsorluğunda hayata geçirilen programın gelişim toplantılarının başladığı aşamada, yönetim kurulu koltuklarına hazırlanan mentiler dün ilk kez, Yıldız Holding’in Çamlıca’daki Merkez Binası’nda bir araya geldi. Toplantıda Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, şunları söyledi: “Kadınların empati düzeyleri, bütünsel yaklaşım kabiliyetleri ve sezgileri çok gelişmiş ve bu yetenekleriyle iş dünyasında çok etkili olabilirler. Biz Yıldız Holding bünyesinden dört kadın Genel Müdürümüzü bu programa dahil ettik. İş dünyasının liderleri olan mentorların, yönetim kurullarında sorumluluk almaya hazırlanan kadın yöneticilerimize tecrübeleri aktarmaları şirketlerimizin gelecek nesillere sağlıklı ulaşabilmesi için de çok büyük önem taşıyor.”

İngiltere’de başladı

“Yönetim Kurullarında Daha Çok Kadın İçin Şirketlerarası Mentorluk Programı” nüfusun yarısını oluşturan kadınların, karar mercilerine ulaşmasının önündeki sistemsel engelleri kaldırmayı amaçlıyor. İlk kez 2004 yılında İngiltere’de başlayan ve dünyaya yayılan bu programda, ülkelerin en önde gelen şirketlerinin yönetim kurulu başkanları, yüksek potansiyelli kadın yöneticilere mentorluk yapıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle