GeriEkonomi Ülker, yağa ‘Kalbim’le yüklenecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ülker, yağa ‘Kalbim’le yüklenecek

Ülker Gıda Grubu kalp ve damar sağlığı için özel olarak formüle edilen ‘Kalbim Yağ’ı piyasaya sundu. Ülker yeni ürünüyle, yağ sektöründeki liderliğini kase yağ pazarına da taşımayı hedefliyor.

ÜLKER Gıda Grubu, kalp ve damar sağlığı için özel olarak formüle edilen yemeklik ve kahvaltılık olarak kullanılabilecek ‘Kalbim Yağ’ı piyasaya sundu. Ülker Gıda Grubu Başkanı Metin Yurdagül, yağ sektöründe yıllık 350 bin ton üretim kapasitesiyle lider olduklarını hatırlatarak, yeni ürünleriyle kase yağ alanında da liderliğe yükselmek istediklerini söyledi.

YÜZDE 30 PAZAR PAYI:

Öncelikli olarak iç piyasada birinciliği hedeflediklerini belirten Yurdagül, yağ pazarındaki paylarının yüzde 35 olduğunu hatırlattı. Yurdagül, kase yağ pazarında ise şu an yüzde 30’luk bir paya sahip olduklarını ve sırlamada ikinci durumda bulunduklarını kaydetti. Yurdagül, ‘Kalbim Yağ ile pazar payımızı artırıp bu alanda da lider olmak istiyoruz’ diye konuştu.

350 MİLYON DOLARLIK PAZAR:

Yurdagül, sadece kahvaltılık margarin pazarının büyüklüğünün 300-350 milyon dolar olduğunu belirtti. Yurdagül ayrıca, Ülker Grubu’nun yağ sektöründe 10’uncu yılını kutladığına işaret ederek, ‘En yakın rakibimizden pazar payı olarak 6 puan öndeyiz’ dedi. Yurdagül, yeni ürünleri ile ‘sağlıklı ürünler lezzetsizdir, lezzetli ürünler de sağlıksızdır’ önyargısını kırmayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

ÜRETİM BESLER’DE:

Yurdagül, Ülker’in yağ grubu şirketi olan Besler A.Ş. tarafından 2 ayrı fabrikada üretildiğini ifade etti. İstanbul yağ tesislerinin 250 bin tonluk üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük margarin fabrikası olarak faaliyet gösterdiğine dikkat çeken Yurdagül, Adana’da bulunan diğer yağ tesislerinin ise 100 bin ton kapasiteye sahip bulunduğunu kaydetti. Yurdagül ayrıca, Kalbim Yağ’ın tamamen Türk Ar-Ge elemanları tarafından geliştirildiğine de dikkat çekti. Kalbim Yağ’ın 250 gramlık kasesi 95 Yeni Kuruş’a, 500 gramlık kasesi ise 176 Yeni Kuruş fiyatla satılacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle