GeriEkonomi Ülker’in Galatasaray’a desteği devam edecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ülker’in Galatasaray’a desteği devam edecek

Ülker’in Galatasaray’a desteği devam edecek
refid:12994596 ilişkili resim dosyası

BEKO Basketbol Ligi’nde mücadele eden Galatasaray Cafe Crow’un, cezalı oyuncusu Cemal Nalga’yı hazırlık karşılaşmalarında başkasının formasını giydirerek oynatmasının ortaya çıkmasının ardından Galatasaray Cafe Crown’a ceza durumunda, sponsorların tavrının ne olacağı merak konusu oldu.

Edinilen bilgilere göre, Ülker’in kısa vadede Galatasaray’ın sponsorluğundan vazgeçmesi beklenmiyor. Tüm basketbol camiası gibi Ülker Grubu da, federasyonunun alacağı kararı bekleyecek, verilecek karara ve açıklamalara göre tavır belirleyecek. Sponsorluk hizmetlerinin uzun soluklu anlaşmalar olduğundan hareket eden ve basketbolu destekleme misyonunu sürdüren Ülker’in ilk tepkisinin sponsorluğu bırakmak yönünde olmayacağı tahmin ediliyor. Galatasaray Kulübü ile Ülker Grubu arasında basketbol ve futbol branşlarında geniş kapsamlı sponsorluk anlaşması bulunuyor.

Galatasaray’ın maçlara Galatasaray Cafe Crown adıyla çıkması karşılığında Ülker Grubu her sezon için basketbol şubesine 2 milyon dolar ödüyor. Ülker, geçen yıl verdiği ancak basketbol için kullanılmayan 2 milyon doları bu sezon tekrar Galatasaray’a bağışlamıştı. Şirket ayrıca Cola Turka ile yaptığı sözleşme ile de futbol şubesine her yıl 5 milyon dolar ödüyor.

Galatasaray’ın basketboldan sorumlu başkanlarından Ahmet Dedehayır, Galatasaray Cafe Crown’un ligden ihracının söz konusu olmadığını söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle