GeriEkonomi Ucuz LPG için kilometrelerce kuyruk
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ucuz LPG için kilometrelerce kuyruk

Konya'nın Akşehir ilçesinde yeni açılan bir akaryakıt istasyonu, sadece bir günlüğüne düzenlediği kampanyada litresi 2.040 lira olan gazı 1.39 liraya vereceğini duyurunca, akaryakıt istasyonunun önünde uzun kuyruklar oluştu.

Akşehir Seyran Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde yeni faaliyete başlayan akaryakıt istasyonu, açılış günü sebebiyle sabah saat 08.00'den akşam saat 18.00'e kadar 2.040 lira olan gazı 1.39 liraya vereceğini duyurdu.

Haberin Akşehir'deki yerel radyolarda yayınlanmasının ardından, vatandaşlar araçlarıyla akaryakıt istasyonu önünde sabahın erken saatlerinden itibaren kuyruk oluşturmaya başladı. Birçok aracın sıraya girerek beklediği kuyruk, soğuk havaya rağmen metrelerce uzadı.

Uzun süre kuyrukta bekleyen araç sahiplerine akaryakıt istasyonu görevlileri tarafından kuru pasta ve çay ikram edildi. Gaz dolumu sırasında bazı araç sahiplerinin de, deposunun daha fazla gaz alması için araçlarını salladıkları görüldü.

Ucuz gaz sırasına giren araç sahiplerinden Seyit Coşkun, sabah 07.30'dan itibaren beklediğini belirterek, “Geldiğimde önümde binden fazla araç vardı. Yaklaşık 3 saat oldu hala bekliyorum. Buradan alacağım bir depo gaz sayesinde 60 lira kadar karım olacak” dedi.

Akaryakıt İstasyonu Müdürü Mustafa Kemal Eren ise kampanyanın vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü kaydetti.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle