GeriEkonomi Ucuz evler kapış kapış gitti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ucuz evler kapış kapış gitti

Ucuz evler kapış kapış gitti
refid:14786125 ilişkili resim dosyası

FİYAPI'nın 37 bin ve 44 bin liradan satışa çıkardığı stüdyo tipi dairelerin hepsi 15 günde tükendi. FİYAPI, tümü 1+0 ve 1+1 dairelerden oluşan Beylikdüzü'ndeki 1088 konutluk Fi-Life projesinde 15 günde 547 daire sattı.

FİYAPI Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, lansmanda 15 günde 500 daire satacaklarını iddia ettiklerini hatırlatarak, "Bu rakamı geçtiğimiz için mutluyum. 15 günde 547 adet satış yaptık. 37 bin liralık dairelerle 44 bin liralık dairelerin hepsi bitti. Haziran sonuna kadar da tüm daireleri satarız" diye konuştu.

İnan, fiyatlara yüzde 10 zam yaptıklarını, mayıs sonunda bir zam daha olacağını belirtti.

"YENİ EVLİLER DE TERCİH EDİYOR"

Daha önce daire sattıkları yatırımcıların Fi-Life projesine büyük ilgi gösterdiğini anlatan İnan, ayrıca artık yeni evlilerin de bu tip stüdyo daireleri tercih etmeye başladığına dikkat çekti. Ev alım tercihlerinde küçük dairelere doğru net bir kayış olduğunu ifade eden İnan şöyle devam etti:

"Daha önce bizden ev alan ve bunu satıp para kazananlar çok geldi. Ayrıca 200 bin liralık 300 bin liralık evleri alamayanlar 'benim de bir dairem olsun' diye 1+1'lere talep gösteriyor. Bunu bir basamak, bir kumbara gibi görüyorlar. Son dönemde yeni evliler de 1+1'lere rağbet ediyor ve bunlar artık bekar evi olmaktan çıktı. En öneli sebebi de maliyetler. Alırken ucuz, evi döşerken ucuz, kullanım maliyeti ve aidatlar ucuz. Sitelerdeki sosyal donatılarda vakit geçirip evi daha sınırlı kullanıyorlar."

"HAZIR TALEP VAR, KAÇIRMAK İSTEMİYORUM"

1+1'lere olan talebin hızlı bir şekilde arttığını tespit ettiklerini kaydeden İnan, "Zaten biz de bu taleplere istinaden projeyi yaptık ve gerçekleşen satışlar ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Şimdi Tuzla'da benzer bir projeye başlıyoruz. Onda da minimum 500 stüdyo ve 1+1 daire olacak. Hatta önümüzdeki dönemde Tuzla'da bir başka benzer projeye daha başlayabiliriz. Hazır bir talep var ve bunu kaçırmak istemiyoruz" dedi.

Tüm konut kredi faiz oranları Hürriyet Kıyasla'da


Yorumları Göster
Yorumları Gizle