GeriEkonomi Ücretsiz araç klima kontrolü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ücretsiz araç klima kontrolü

Türkiye'de garantili otomobil servis hizmeti sunan şirketi Speedy Türkiye, 31 Temmuz 2010 tarihine kadar araç sahiplerine “ücretsiz” araç klima kontrolü yapacak.

2003 yılından bu yana Türkiye'de faaliyet gösteren otomobil servis şirketi Speedy Türkiye, düzenlediği kampanyayla araç klimalarının kontrolünü 31 Temmuz 2010 tarihine kadar ücretsiz yapacak. Speedy Türkiye'nin tüm servislerinde geçerli olacak kampanyada araç sahipleri, 15-20 dakika gibi kısa bir sürede klimalarının kontrolünü gerçekleştirebilecek.

Klima sisteminin her yıl toplam dolum miktarının yaklaşık yüzde 10'u kadar bir oranda soğutucu akışkanını kaybettiğini ifade eden Speedy Türkiye Bölge Müdürü Cengiz Pulaş, vaktinde alınmayan önlemler sonucunda önce klima sisteminde performans kaybı, ardından da yüksek tamir maliyet riski oluştuğunu kaydetti. Cengiz Pulaş, klimanın kontrolüne gerek duyulacak durumları ise şöyle özetledi:

“Klimanızın soğutması iyi çalışmıyorsa, havalandırmanızı kullanırken hapşırma, öksürme, kaşınma gibi alerjik reaksiyonlar gösteriyorsanız, klima çalıştığında araç içine kötü koku yayılıyorsa ya da camlarınızın buharlanması devam ediyorsa risk almadan klimanızı kontrol ettirmekte fayda var.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle