GeriEkonomi TÜSİAD'dan “Bu Gençlikte İŞ Var!” projesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TÜSİAD'dan “Bu Gençlikte İŞ Var!” projesi

TÜSİAD'dan “Bu Gençlikte İŞ Var!” projesi

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) girişimciliği geliştirmek ve genç işsizliğini azaltmak amacıyla başlattığı “Bu Gençlikte İŞ Var!” projesi kapsamındaki iş fikri yarışması sonuçlandı.

Derneğin yazılı açıklamasına göre, 40. yıl faaliyetleri kapsamında girişimciliği geliştirmek ve genç işsizliğini azaltmak amacıyla hayata geçirilen projede, üniversite öğrenci topluluklarının iş fikirleri ve projeleri bir yarışma ile değerlendirildi.

Yarışmada dereceye giren gruplar ve iyi iş fikirleri, 24 Mayıs Salı günü Ankara'da düzenlenecek ödül töreni ile kamuoyuna tanıtılacak. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner ödül töreninde bir açılış konuşması yapacak.

Yarışmaya 102 proje grubu başvuruda bulunurken, ön elemeyi geçen 15 proje yarışmaya devam etmeye hak kazandı. Ön elemeyi geçen proje grupları, nihai değerlendirme öncesinde TÜSİAD üyelerinin rehberliğinde iş planlarını geliştirmeye devam etti. Proje yarışmasında başarılı olarak dereceye giren gençlere, iş hayatına yönelik eğitimler, staj imkanları, vizyon ziyaretleri ve TÜSİAD Üyeleri tarafından rehberlik hizmetleri gibi olanaklar sağlanıyor.

2011 yılında başlatılan projeye, ilk olarak, ODTÜ ve Bilkent Üniversitesi öğrenci toplulukları katkı sağladı. Proje önümüzdeki yıllarda diğer üniversitelerde ve şehirlerde devam ettirilecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle