GeriEkonomi TÜSİAD'dan 1 Mayıs açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TÜSİAD'dan 1 Mayıs açıklaması

TÜSİAD'dan 1 Mayıs açıklaması
refid:14577112 ilişkili resim dosyası

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, 1 Mayıs kutlamalarının Taksim'de gerçekleştirilmesi yönündeki talebin, son yıllarda yaşanan üzücü olayların ardından bu yıl karşılık bulmasının, toplumsal barışın gelişimi bakımından memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Boyner, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününe ilişkin yayımladığı mesajında Türkiye'de toplumsal refah ve demokrasi yolunda, çok daha iyi çalışma yaşamı standartlarına ulaşılmasının sağlanması gerektiğine işaret etti.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün, hem emeğe saygı, hem de ekonomik büyüme ve sosyal kalkınma hedeflerine moral katkı açısından önem taşıdığını belirten Boyner, şunları kaydetti:

“1 Mayıs kutlamalarının Taksim'de gerçekleştirilmesi yönündeki talebin, son yıllarda yaşanan üzücü olayların ardından bu yıl karşılık bulması, toplumsal barışın gelişimi bakımından memnuniyet vericidir. Tüm diğer faili meçhul cinayetlerde olduğu gibi, 1977'de yaşanan ve karanlıkta kalan menfur olayın halen aydınlığa kavuşturulmamış olması ise, Türk demokrasisi için bir ayıp olarak durmakta ve vicdanları sızlatmaya devam etmektedir. Türkiye'de toplumsal huzuru çok olumsuz etkilemiş olan bu tür olayların aydınlatılması ümidiyle, bir bayram havasında geçeceğine inandığımız 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlarım.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle