GeriEkonomi TÜSİAD şimdi de ABD turuna çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TÜSİAD şimdi de ABD turuna çıktı

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), çeşitli temaslarda bulunmak ve Türk-ABD ilişkilerinde gelinen noktayı değerlendirmek üzere ABD‘de bugün temaslara başlayacak.

TÜSİAD’dan yapılan açıklamaya göre, iki gün sürecek temaslarda, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç başkanlığındaki heyet, üst düzey ABD yetkililerinin yanı sıra ABD Kongresi Türkiye Dostluk Grubu Üyeleri ve medya temsilcileri ile biraraya gelecek.

Heyet, temaslar kapsamında Siyasi İşlerden Sorumlu Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Marc Grossman, Kongre Üyesi Ed Whitfield evsahipliğinde ABD Kongresi Türkiye Dostluk Grubu üyeleri, Richard Perle, Milli Güvenlik Konseyi Avrupa ve Avrasya Direktörü Daniel Fried, New York Times Gazetesi başyazarı Thomas Friedman, Washington Post Gazetesi köşeyazarı Jim Hoagland, Washington Times Gazetesi muhabiri David R. Sands ve Kongre Üyesi Tom Lantos‘ın yardımcısı Alan Makovsky ve Lehigh Üniversitesi Öğretim Üyesi Henri Barkey ile görüşecek.

Heyet, Türkiye‘nin Washington Büyükelçisi Faruk Loğoğlu ile de biraraya gelecek. TÜSİAD Başkan Danışmanı Soli Özel ABD'nin önde gelen düşünce kuruluşlarından Washington Institute'de bir de konuşma yapacak. TÜSİAD heyetinde, Mustafa V. Koç'un yanı sıra TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Babaoğlu ve ABD Temsilcisi Abdullah Akyüz yer alıyor.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle