GeriEkonomi TÜSİAD: Seçim sonrası fırsat olsun, halının altındakini temizleyelim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TÜSİAD: Seçim sonrası fırsat olsun, halının altındakini temizleyelim

TÜSİAD: Seçim sonrası fırsat olsun, halının altındakini temizleyelim

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, seçim sonrası dönemin bir fırsat olarak yakalanması gerektiğini ifade ederek, “Birbirimizi anlamamız ve halının altına süpürülenleri, hep beraber temizlememiz gerekiyor” dedi.

Boyner, Adana Genç İşadamları Derneğinin (AGİAD) düzenleyeceği “İş ve Meslek Ödülleri” törenine katılmak üzere gittiği Adana’da iş dünyasının temsilcileriyle ve İşkadınları Derneği’nin (İŞKAD) üyeleriyle biraraya geldi. Burada Türkiye ekonomisini ve siyasetini değerlendiren Boyner, Türkiye’de büyüme açısından ortaya konulan tablonun memnuniyet verici olduğunu dile getirdi. Boyner, “Buna rağmen, yine de büyümenin yapısını ve diğer makro değişkenler üzerindeki yansımaları irdelemekte fayda olduğunu düşünüyorum” dedi. Boyner, ekonominin aşırı ısınma sürecinde olduğunu söylemenin ‘zor’ olduğunu ifade etti.
Sahilinden yaylasına
Seçim sonrası dönemin bir fırsat olarak yakalanması gerektiğini vurgulayan Boyner, bu konuda ise şunları söyledi: “Yıllardır biriktirdiğimiz sorunları yeni bir toplumsal mutabakat ile çözme fırsatı. Ötekileştirmeden, yok saymadan. Kadınlarımızla, gençlerimizle, bizi biz yapan tüm farklılıklarımızla, zenginliklerimizle ama bir arada, birlikte çözme zamanı. Bilmeliyiz ki; önümüzdeki eşiği atlamak için, birinci ligde tüm vatandaşlarımızın mutlu, özgür ve müreffeh yaşayabilmeleri için anlaşmamız, birbirimizi anlamamız ve halının altına süpürülenleri, hep beraber temizlememiz gerekiyor. Korkmadan, yılmadan, korkutmaya çalışanlara karşı koyarak, kendimize ve bu ülkenin Güneydoğu’sundan, Kuzeybatı’sına, sahilinden yaylasına kadar eşit ve özgür vatandaşlar olarak birlikte, bir arada ve huzurla yaşama hakkımız olduğuna inanarak ve güvenerek.”
Çamur atma dönemi
Ümit Boyner, seçime hazırlık sürecinin, ülke sorunları ve bunlara siyasi partilerin getirecekleri çözüm önerilerinin tartışıldığı dönem olması gerektiğini vurgularken, “Maalesef, siyasetin siyaset içermeyen konularla yapıldığı, çamur atma dönemini yaşıyor, enerjimizi boşa harcıyoruz” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle