GeriEkonomi TÜSİAD: RP'nin oy tabanı değişmez
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TÜSİAD: RP'nin oy tabanı değişmez

Refah Partisi'nin kapatılmasının partinin oy tabanını değiştirmeyeceğini söyleyen TÜSİAD Başkanı Muharrem Kayhan, ‘‘Refah Partisi öyle bir duruma geldi ki, bu konuda kurumsal ve siyasal takdir yapmanın ötesine geçtik. İş yargı takdirine kaldı. Ancak, Türkiye'de yakın geçmişe kadar iktidar olmuş bir partinin kapatılması veya kapatılmaması partini oy tabanında pek bir şey değiştirmez’’ dedi.

Haftalık Ekonomist Dergisi'ne konuşan Kayhan, TÜSİAD'ın her partiye eşit uzaklıkta durmaya gayret ettiğini belirterek, TÜSİAD'ın ANAP'a yakınlığını kabul etmediğini söyledi. Refahyol Hükümeti'ni ekonomik alanda eleştirdiklerini hatırlatan Kayhan, ‘‘TÜSİAD taraf olmaktan ziyade çizgisini korumaya çalışıyor. Eğer yapısal reformlarda herhangi bir hükümetin geciktiğini, görürsek, aynı şekilde eleştiririz’’ diye konuştu.

Yakın zamanda seçim veya hükümetin devamını tehlikeye sokacak bir gelişme beklemediğini de ifade eden Kayhan, şöyle devam etti: ‘‘ Cindoruk'un çıkışları daha çok hükümetin iç işleri ile ilgili. Hükümetin idaresi ile ilgili değil. Artık Ecevit aynı Ecevit değil. Sosyal güvenlik, özelleştirme konusunda hepsi imza attı. TÜSİAD'ın Ecevit'in 1978'de Başbakanlığı dönemindeki tavrı, enflasyona karşı bir kampanyaydı. Yapısal dönüşüm yapılmadığı takdirde, yine aynı illetlerle karşı karşıya kalırız.’’


Yorumları Göster
Yorumları Gizle