GeriEkonomi TÜSİAD EUA'nın yükseköğretim raporunu sunuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TÜSİAD EUA'nın yükseköğretim raporunu sunuyor

TÜSİAD, Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) Kurumsal Değerlendirme Programı tarafından hazırlanan “Türkiye’de Yükseköğretim: Eğilimler, Sorunlar ve Fırsatlar” başlıklı raporu, 27 Ekim Pazartesi günü kamuoyuna sunacak.

Türkiye’deki yükseköğretim sistemi üzerine gözlemler ve önerileri içeren raporun tanıtım toplantısı aynı gün Ankara Sheraton Hotel'de düzenlenecek.

Toplantının açılış konuşmaları Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan ve EUA Başkanı Prof. Dr. Georg Winckler tarafından gerçekleştirilecek.

Açılış konuşmalarının ardından raporun sunumunun gerçekleştirileceği oturuma TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Nuri M. Çolakoğlu başkanlık yapacak.

Sunum çerçevesinde, EUA Kurumsal Değerlendirme Programı İcra Komitesi Üyeleri Prof. Dr. Jarmo Visakorpi ve Christina Rozsnyai birer konuşma gerçekleştirecek.

“Türkiye’de Yükseköğretim: Eğilimler, Sorunlar ve Fırsatlar” başlıklı rapor ile EUA tarafından daha önce değerlendirilmiş olan on yedi Türk üniversitesinin inceleme raporları analiz ediliyor. Türkiye ve Avrupa’da yükseköğretim ile ilgili yakın zamanda yayımlanmış çeşitli çalışmaları da dikkate alan rapor, yükseköğretim sisteminin güçlü ve zayıf noktalarını analiz edip öneriler sunarak, sistemin Avrupa bağlamında gelişimini desteklemeyi amaçlıyor.

(AS/BÜN)

13:15 24/10/2008


Yorumları Göster
Yorumları Gizle