TÜSİAD, ‘erken seçimden vazgeçin’ turuna başlıyor

Hürriyet Haber
07.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Dünya ekonomisini tehdit eden Rusya krizinin ardından Türk iş dünyasının temsilcileri de, liderleri ‘‘Erken seçim fikrinden vazgeçirmeye' çalışıyorlar. İlk olarak TÜSİAD Başkanı Muharrem Kayhan, 11 Eylül Cuma günü liderler turunu başlatacak ve 'Erken seçim yanında, düşük profilli seçim hükümeti' uygulamasından duydukları rahatsızlıkları anlatarak, liderleri 'Erken seçim ve seçim hükümeti modelinden vazgeçirmeye' çalışacak.

ÖNCE CİNDORUK

TÜSİAD Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, 'Liderler turu'na 11 Eylül Cuma günü, DTP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk'la başlayacaklar. TÜSİAD Başkanı Muharrem Kayhan, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte ikinci görüşmeyi 15 Eylül Salı günü Fazilet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan'la sürdürecek.

Kayhan ve TÜSİAD yöneticileri, 25 Eylül Cuma günü CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 2 Ekim Cuma günü de DYP Genel Başkanı Tansu Çiller ile devam edecekleri liderler turunu, 9 Ekim Cuma günü Başbakan Mesut Yılmaz'la yapacakları görüşmeyle tamamlayacaklar.

ECEVİT CEVAP VERMEDİ

TÜSİAD'ın liderler turunda henüz DSP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Ecevit'le bir randevu sağlanamadığı, önümüzdeki günlerde DSP'den de randevu alınacağı öğrenildi.

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği TÜSİAD'ın liderler turunun ardından, TOBB'un da diğer sivil toplum örgütleriyle birlikte liderler turunu sürdürmesi bekleniyor.


Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı