GeriEkonomi TÜSİAD AB bilgilendirme faaliyetleri sürüyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TÜSİAD AB bilgilendirme faaliyetleri sürüyor

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ başkanlığındaki heyet, AB başkentlerinde yürüttüğü bilgilendirme faaliyetlerini 29 Ekim Pazartesi günü Roma'da sürdürecek.

TÜSİAD'tan yapılan açıklamada, derneğin Kasım ayında açıklanacak Avrupa Komisyonu Türkiye İlerleme Raporu öncesinde AB başkentlerinde yürüttüğü bilgilendirme faaliyetlerini 29 Ekim 2007 tarihinde Roma'da sürdüreceği bildirildi.

Açıklamaya göre, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın başkanlığındaki heyet 29 Ekim Pazartesi günü İtalya Başbakanı Romano Prodi ile bir görüşme gerçekleştirecek.

TÜSİAD'ın İtalya'daki muadil kuruluşu olan Confindustria'nın Yönetim Kurulu Başkanı Luca Cordero di Montezemolo ve Confindustria yetkilileri ile de bir araya gelecek olan heyet, Aspen Enstitüsü'nde verilecek yemeğe katılacak.

Heyetin temaslarına, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Pekin Baran, Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Akgerman, TÜSİAD International Başkanı Aldo Kaslowski, TÜSİAD üyeleri Selçuk Saraçoğlu, Guido Manzini ve Guiseppe Farina, TÜSİAD Avrupa Birliği Temsilcisi Bahadır Kaleağası, TÜSİAD Basın Sorumlusu Başak Solmaz ile Dış Politika Danışmanı Soli Özel katılacak
Verilen bilgiye göre, TÜSİAD, AB başkentlerine düzenlediği ziyaretler kapsamında ilk olarak 11-12 Eylül 2007 tarihlerinde Brüksel ve Londra'da temaslarda bulunmuştu.

Brüksel'de Avrupa Parlamentosu Başkanı Hans-Gert Pöttering ve AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn ile bir araya gelen heyet, Londra'da ise İngiltere AB Bakanı Jim Murphy ve City Belediye Başkanı John Stuttard ile birer görüşme gerçekleştirmişti.
Bilgilendirme faaliyetlerine 26 Eylül 2007 tarihinde Madrid ziyareti ile devam eden TÜSİAD heyeti, İspanya Kralı Juan Carlos tarafından kabul edilmişti. Heyet, ayrıca Madrid'de İspanya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi ve Maliye Bakanı Pedro Solbes ve İspanya AB ile İlişkilerden Sorumlu Devlet Sekreteri Alberto Navarro ile bir araya gelmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle