GeriEkonomi Türkiye’yi kutluyorum
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye’yi kutluyorum

Türkiye’yi kutluyorum

SABANCI Üniversitesi’nin, Akbank’ın desteğiyle hayata geçirdiği, “finansta mükemmelliği” hedefleyen “Sabancı Üniversitesi Center of Excellence in Finance”in (CEF) ilk konferansı yapıldı.

Akademisyen-lerden finans dünyasına, reel sektörden bireysel yatırımcıya, pek çok farklı gruba yönelik sertifika programları, seminer serileri, atölyeler, kapsamlı konferanslar düzenlemek ve araştırma raporları hazırlamak üzere çalışmalarına başlayan CEF’in ilk konferansı, reel sektör ile finans dünyası temsilcileri, politika belirleyicileri, akademisyenler ve öğrencileri bir araya getirdi.

TÜRKİYE DİRENÇLİ EKONOMİ

Konferansta Deutsche Bank Yönetim Kurulu eski üyesi Dr. Josef Ackermann, “Küresel ekonominin büyüme kaynağına bakıldığında, yüzde 50’sinin aralarında BRIC ülkeleri ve Türkiye’nin de olduğu sayıca az gelişmekte olan ülkelerden geldiğini görüyoruz. Türkiye’yi kutluyorum. Büyüme ve tüketim açısından son derece dirençli bir ekonomi olduğunu gördük. Dünyadaki tüm olumsuzluklara rağmen beklenenin çok üzerinde bir performans sergiledi” diye konuştu.  Konferansta; Ackermann’ın yanı sıra Prof. Dr. Turan Bali, Suzan Sabancı Dinçer, Lord Stephen Green, Prof. Dr. Dante Roscini, Dr. Til Schuermann, Prof. Dr. Cliff Holderness, Sir Winfried Bischoff ve Prof.Dr. Larry Summers gibi finans dünyasının önde gelen isimleri yer aldı. Türk iş dünyasından da Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Mustafa Sani Şener ve Shell & Turcas Petrol A.Ş. CEO’su Felix Faber değerlendirmelerde bulundu. CEF’in ilk konferansı ABD eski Hazine Bakanı Prof. Lawrence Summers’ın kapanış konuşması ile sona erdi.

TÜRKİYE’YE DESTEK

Konferansın açılış konuşmasını yapan Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Suzan Sabancı Dinçer, kurum olarak ekonomiye değer katmanın yanında aynı zamanda Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasına destek verdiklerine dikkat çekti. Suzan Sabancı Dinçer şöyle konuştu: “Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması adına eğitim, girişimcilik, kültür ve sanat konularına ağırlık veriyor ve bu 3 alanda emek harcıyoruz. Bugün eğitim alanında bizim için son derece önemli ve heyecan verici olan CEF’in açılış konferansı için bir aradayız.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle