GeriEkonomi Türkiye'nin ödül avcısı oteli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  28
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye'nin ödül avcısı oteli

Türkiye'nin ödül avcısı oteli
refid:13513038 ilişkili resim dosyası

Belek'te iki oteli ile faaliyet gösteren Cornelia Hotels, turizm oscarlarını topladı. World Travel Awards (WTA)’ta beş ödül birden alan Cornelia otelleri, aynı zamanda dünyanın en büyük turizm acentalarından olan TUI tarafından da dünyanın en iyi oteli seçildi.

Cornelia zinciri, biri 2002'de inşa edilen Cornelia De Luxe Resort, diğeri de 2008'de hizmete açılan Cornelia Diamond ile Belek'te faaliyet gösteriyor.

Otellerin aldığı ödüller dolayısıyla Antalya'da düzenlenen basın toplantısına her iki otelin de genel müdürü katıldı.

İşte Cornelia Diamond / Foto-Galeri

Cornelia Diamond Golf Resort & Spa Hotel’in Genel Müdürü Zafer Alkaya (solda), kaliteli turisti çekerek ve fiyattan ödün vermeyerek bu ödülleri aldıklarını belirtti. Pazarlama anlamında yoğun faaliyetler içerisinde olduklarını belirten Alkaya, bunu fiyat düşürmeden yapacaklarını, hatta bu sene ortalama yüzde 10 fiyat artıracaklarını kaydetti.

Geçen sene ortalama 100 euro gecelik fiyat ile yüzde 100 doluluğa çok yakın gittiklerini belirten Alkaya, "Kriz yılı olmasına rağmen 310 bin geceleme ile 2008 yılını yakaladık. Bu sene ise hem yeni pazarlar hem de golf ve futbol turizmindeki artış sayesinde yüzde 10 büyüyeceğiz" diye konuştu.

Golf turizminin Türkiye için önemine dikkat çeken Alkaya, şöyle devam etti:

"Golf turisti Türkiye'ye çok iyi para bırakıyor. Bizim sahalarımızda oynanan oyunda da geçen sene yüzde 15 artış oldu. Bu seneki hedefimiz ise yüzde 20 artışla oynanan oyun sayısını 50 bine çıkarmak. 2010 için alınan rezervasyonlarla bu oranın yarısına şimdiden ulaştık. Biz kış aylarında golf turisti çekerek turizm gelirlerimizi artıracağız."

HEDEFİMİZ CHELSEA'Yİ GETİRMEK

Cornelia'da geçen sene 18 takıma ev sahipliği yaptıklarını, bu sene ise takım sayısının 25'e yükseleceği bilgisini veren Alkaya, şunları anlattı:

"Aslında sayıyı daha artırabiliriz ama daha iyi hizmet için şimdilik aynı anda 3 takımdan fazlasını almıyoruz. Biz burada daha kaliteli takımların da Belek'e gelmesini istiyoruz. Mesela şu anda bizde Bayern Münih'in B takımı kalıyor ama niye A takımı da kalmasın? Bizim en büyük hedeflerimizden birisi İngiltere Premier Lig takımlarını buraya çekebilmek. Bir süredir Chelsea'nin menajeri ile görüşme halindeyiz. Geldi, tesislerimizi gezdi ve çok beğendi. Ama maalesef Türkiye'nin bir imaj sorunu var. İşte biz bunu kırıp Chelsea'yi de diğer büyük kulüpleri de buraya getireceğiz."

31 FARKLI ÜLKEDEN MÜŞTERİ GELDİ

/images/100/0x0/55eacfcff018fbb8f8983d5b
Cornelia De Luxe Resort Genel Müdürü Hakan Duran ise Cornelia Hotels Golf Spa olarak 31 farklı ülkeden misafir ağırladıklarına ve çok geniş ülke gamından misafir profiline sahip olduklarına dikkat çekti. Turizm genelindeki düşüşe rağmen yeni pazarlar bularak ve yurtdışında pazarlama faaliyetlerine ağırlık vererek 2009'u iyi bir şekilde tamamladıklarını anlatan Duran, "krizi kendi lehimize çevirmeye ve bu negatif durumdan artılar yaratmaya gayret ediyoruz. Zaten geniş müşteri portföyü sayesinde de bölgenin en yüksek doluluğuna sahip oteli haline geldik "dedi.

Duran, dünyanın en prestijli golf yayınlarından biri olan Golf World Dergisi tarafından Cornelia Nick Faldo Sahası’nın 2009 yılı içinde Avrupa’nın en iyi sahaları arasında gösterilmesinin de özellikle golf turizmi açısından çok faydalı olduğunu sözlerine ekledi.

HANGİ ÖDÜLLERİ ALDILAR

Turizm oscarları olarak kabul edilen World Travel Awards'da (WTA) 5 ödül geldi. Cornelia De Luxe Resort Türkiye’nin en iyi golf oteli seçilirken, Cornelia Diamond ise dünyanın en donanımlı oteli, Türkiye’nin en iyi spa oteli, Avrupa’nın en iyi golf oteli ve Avrupa’nın en iyi Spa oteli seçildi.

Dünyanın en büyük turizm acentalarından TUI'nin her yıl yüz binlerce müşterisi arasında yaptığı anket sonuçlarına göre ise her iki otel de lüks kategorisinde dünyanın en iyi oteli seçildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle