GeriEkonomi Türkiye'nin en büyük şirketleri belli oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye'nin en büyük şirketleri belli oldu

Türkiye'nin en büyük şirketleri belli oldu
refid:19461402 ilişkili resim dosyası

Capital Dergisi'nin bu yıl 14.'sü düzenlenen ve 2010 yılını kapsayan geleneksel 'Capital 500' Türkiye'nin en büyük 500 özel şirketi araştırması sonucunda şirketlere ödülleri verildi.

Ekonomik krizin etkilerinin geride kaldığı 2010 yılını kapsayan araştırma, Vodafone ana sponsorluğu ve Qatar Airways co-sponsorluğunda gerçekleşti. Araştırma sonuçlarına göre 8 dalda 24 şirkete ödül verildi. Conrad Otel'de düzenlenen ödül törenine Doğan Holding Onursal Başkanı ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Doğan, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Qatar Airways Genel Müdür Vekili Ferit Aksun, Capital ve Ekonomist dergilerinin Yayın Direktörü Rauf Ateş ve iş dünyasında çok sayıda isim katıldı. Capital Dergisi Yayın Direktörü Rauf Ateş, gecede yaptığı konuşmasında, "Geçmiş yıllarda hazırladığımız listeleri gözden geçirince, Türkiye ekonomisinin ve şirketlerin nereye geldiğini görmek mümkün" dedi.

CAPİTAL 500 ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU / WEB TV

İBRAHİM BODUR'A ONUR ÖDÜLÜ

Gecede Kale Grup Onursal Başkanı İbrahim Bodur'a onur ödülü verildi. Ödülü Bodur'un kızı Kale Grup Ceo'su Zeynep Bodur Okyay, Doğan Holding Onursal Başkanı ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Doğan'da aldı.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜKLERİ

Gecede 8 dalda 24 şirkete ödül verildi. 'İstihdamını En Çok Artıran' şirketler kategorisinde, Probil Bilgi İşlem üçüncü, Ülker Çikolata Sanayii ikinci ve Metro Ticari ve Mali Yatırımlar birinci oldu. 'En Çok İstihdam Sağlayan' şirketler katagorisinde ise Migros üçüncü olurken, Polimeks inşaat ikinci, Türk Telekom ise birinci oldu. 'İhracatını En Çok Artıran' şirketler kategorisinde sıramala TAV Tepe Akfen İnşaat üçüncü, Nadir Metal Rafineri ve Dentaş Ambalaj ikinci ve Kağıt Sanayii birinci olarak gerçekleşti. 'En Çok İhracat Yapan' şirketler kategorisinde Tüpraş üçüncü, Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları ikinci olurken Türk Hava Yolları (THY) birinci oldu.

Anadolu Cam 'Karını En çok Artıran' şirket olurken, onu Vista Turizm ve Seyahat bu kategoride ikinci, Man Kamyon ise üçüncü sırada yer aldı. Araştırmanın 'En Çok Kar Eden' şirketler sıralamasında ise ENKA İnşaat üçüncü, Turkcell ikinci ve Türk Telekom birinci olarak listede yer alarak ödüllerini aldı. 'Cirosunu En Çok Artıran' kategorisinde ise Ataç İnşaat ve Sanayi üçüncü olurken, Hugo Boss Tekstil ikinci sırada yer aldı. 'Cirosunu En Çok Artıran' kategorisinde bir önceki yıla göre yüzde 889.7 değişimle Namet Gıda 'Cirosunu En Çok Artıran' kategorisinde birinci oldu.

EN BÜYÜKLER DEĞİŞMEDİ

Capital Dergisi'nin bu yıl 14.'sü düzenlenen ve 2010 yılını kapsayan geleneksel 'Capital 500' Türkiye'nin en büyük 500 özel şirketi araştırması sonucunda, 'En Büyük Şirket' kategorisinde ilk üçte yer alan şirketler 2009 yılı ile aynı oldu. TÜPRAŞ 'En Büyük' şirket sıramalamsında üçüncü olurken, Petrol Ofisi ikinci oldu. Türk Telekom ise listenin en başında yer alarak Türkiye'nin en büyük şirketi oldu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle