GeriEkonomi "Türkiye ses ve data köprüsü haline gelecek"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Türkiye ses ve data köprüsü haline gelecek"

"Türkiye ses ve data köprüsü haline gelecek"
refid:24689696 ilişkili resim dosyası

Capacity Eurasia 2013 etkinliğinde konuşan Türk Telekom International CEO’su Cengiz Öztelcan Türkiye’yi bölgedeki konumunu güçlendirmeye yönelik yatırımlarının ve projelerinin devam ettiğini belirtti.

Avrasya bölgesindeki lider uluslararası ve lokal ses ve data taşıyıcı şirketlerin biraraya geldiği Capacity Eurasia 2013 etkinliği 10 – 11 Eylül tarihlerinde 112 ülkeden 43 şirketin katılımı ile İstanbul’da yapıldı.

Etkinlik sonrası Türk Telekom International şirketi yeni dönemdeki yol haritasını ve odaklandıkları bölgeleri Capacity Eurasia 2013 etkinliğinde paylaştı.

Türk Telekom International CEO’su Cengiz Öztelcan, Avrasya’nın potansiyel büyüme için hala cazibe merkezi olduğunu, data ve ses taşıyıcıları için iş fırsatları barındırdığını belirtti. Öztelcan Türk Telekom Grubu şirketi olan Türk Telekom International’ın, 20 ülkeyi kapsayan 40.000 km fiber optik ağı ile Türkiye’nin Ortadoğu ile Avrupa arasında karadan ses ve data köprüsü haline gelmesine ve küresel konumunu güçlendirmesine önemli bir katkı sağladığını vurguladı.

YENİ PROJE
Türk Telekom International’ın, Türkiye’yi bölgedeki konumunu güçlendirmeye yönelik yatırımlarının ve projelerinin devam etiğini belirten Öztelcan “Birleşmiş Milletler tarafından da desteklenen Çin – Kazakistan – Türkiye ve Avrupa’yı birbirine bağlayacak yeni bir ses ve data altyapısı projesiyle ilgili olarak da çalışmalarımız devam ediyor. Bu projeyle Orta Doğu ve Asya’daki varlığımızı daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle