GeriEkonomi Türkiye, sanayi fuarına 185 firmayla katıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye, sanayi fuarına 185 firmayla katıldı

Türkiye, sanayi fuarına 185 firmayla katıldı

Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen Uluslararası Sanayi Fuarı, kapılarını açtı. Polonya’nın konuk ülke olduğu fuarda, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 71 ülkeden yaklaşık 6 bin 615 firma ürünlerini sergiliyor.

BU yıl ‘Entegre Endüstri-Değer Yaratmak’ temasıyla düzenlenen fuarda Türkiye, 185 firma ile temsil ediliyor. Türkiye’nin Hannover Başkonsolosu Banu Malaman, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Başkanı Şekib Avdagiç ve Ticaret ataşesi Ruhi Deniz, ziyaret ettikleri Türk şirketlerine katılım sertifikası verdi. İTO olarak Hanover fuarına 25 yıldır katıldıklarını belirten Avdagiç, “Bu yıl yaklaşık bin 500 metrekare alanla katılım sağlıyoruz” dedi.

Katılım sertifikasını alan Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, 2008 yılından bu yana fuara katıldıklarını söyledi. Çiler, “Buraya getirdiğimiz veri tabanımızla üyelerimizi her alanda tanıtıyoruz. Türkiye’de 16 bin üyemiz var. Fuara ise 14 üyemiz katıldı. Ayrıca 10 organize sanayi bölgesi tanıtımı yapıyoruz” diye konuştu.

28 NİSAN’A KADAR AÇIK KALACAK

Almanya’da düzenlenen fuarlara Türk firmalarının katılımının her yıl arttığını ifade eden Hannover Başkonsolosu Malaman da şunları söyledi: “Türkiye, 185 firmayla, katılan ülke sıralamasında 4. sırada bulunuyor. Firmalarımızın endüstri başta olmak üzere, enerji, tasarım ve metal teknolojilerindeki gelişmeleri takip edilmesinde ve ihracatçılarımızın mevcut pazarlarını güçlendirerek yeni iş ve yatırım imkanları elde etmesine önemli katkı sağladığı bu fuarlara katılmalarını memnuniyetle karşılıyoruz.”
28 Nisan’a kadar açık kalacak fuarı 200 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle