Türkiye pazarı patlamanın eşiğinde

Hürriyet Haber
30.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

TÜRKİYE otomobil pazarının patlamanın eşiğinde olduğunu söyleyen Gomez, otomotiv pazarının kaçınılmaz bir şekilde büyüyeceğini kaydederek: ’’Bunun zamanını bilmiyorum ama kişi başına düşen otomobil sayısı hızla büyüyecek'' dedi. Polonya ile Türkiye'yi karşılaştıran Gomez şunları söyledi: ''Polonya ekonomisine ve kişi başına düşen otomobil sayısına baktığımızda ilginç bir sonuç görüyoruz. Türkiye'nin potansiyeli ile kişi başına düşen otomobil sayısının daha yüksek olması gerekiyor. Buradan yola çıkarak Türk otomobil pazarının patlamanın eşiğinde olduğunu mütevazi bir yorumla söylemek yanlış olmaz.''

Paris'te Geleceğin Otomobili Yarışması

PARİS Otomobil Fuarı'nda Peugeot, ''Geleceğin Otomobili Yarışması'' düzenledi. Amatör tasarımcıların katılacağı yarışma herkese açık. Başvuruların internet üzerinden yapıldığı yarışmaya www.peugeot.com adresinden ulaşılabiliyor.

Yarışmanın sonuçları 2001 Martı'nda Cenevre'de düzenlenecek otomobil fuarında açıklanacak. Daha sonra Frankfurt Fuarı'nda ise, yarışmada birinci seçilen tasarımcının konsept otomobili sergilenecek.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı