GeriEkonomi Türkiye onun için ağlıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye onun için ağlıyor

71 yaşında vefat eden Sakıp Sabancı nedeniyle işçisi, işvereni, siyasetçisi ve sıradan vatandaşı ile Türkiye’nin tüm kesimleri yas tutuyor. Sakıp Sabancı’nın vefatı, başta doğduğu Kayseri, büyüdüğü il olan Adana, büyük yatırımlarının bulunduğu İzmit olmak üzere tüm Türkiye’de büyük üzüntü yarattı.

Sabancı’nın vefat ettiğinin açıklanmasının ardından sabah saatlerinde ailenin yakınları ve işdünyasından arkadaşları Sakıp Sabancı’nın bir posterinin asıldığı Atlı Köşk’ü ziyaretlerini yaparken, Sabancı Ailesi dün saat 11.00’den itibaren Sabancı Center’da taziyeleri kabul etmeye başladı.

Sabancı Center’da Sadıka Ana salonlarında gerçekleştirilen kabulde, Sakıp Sabancı’nın eşi Türkan Sabancı, kardeşleri Erol ve Şevket Sabancı, yeğenleri Ömer, Güler ve Ali Sabancı’nın da aralarında bulunduğu aile üyeleri hazır bulundu. Bu arada, Sabancı’nın babası Hacı Ömer Sabancı ve annesi Sadıka Sabancı’nın büstünün bulunduğu salonun iki ayrı yerinde, Sabancı için taziye defterleri açıldı. Taziye ziyareti için gelenler, bu deftere duygularını aktarırlarken, holding binasının dışına da Sakıp Sabancı’nın büyük bir resmi asıldı.

Sabancı Center ziyaretçi akınına uğrarken, Türkiye’nin dört bir yanından da taziye mesajları yağdı. Sabancı’lara ait internet sitelerinde vefat duyurusu yapılırken, www.tnn.net sitesine de vatandaşlar taziye mesajları gönderdi.

BAYRAKLAR YARIYA İNDİ

Hacı Ömer Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı’nın, vefatının ardından Holding’e bağlı tüm tesislerde bayraklar yarıya indirilirken, Sabancı’nın posterleri de asıldı. Sabancı için yaşamının büyük bölümünü geçirdiği Adana’da ve doğduğu yerde Kayseri’nin Talas İlçesi’ne bağlı Akçakale’de de sela verildi. Balkanların, Ortadoğu’nun ve Türkiye’nin en büyük camisi olma özelliğindeki Adana’daki Sabancı Merkez Cami’den verilen sela, merkezi sistemle bütün camilerden de aynı anda duyuruldu. Sakıp Sabancı’nın çocukluğundan itibaren 41 yılını geçirdiği Adana’da Sabancı Kültür Sitesi’nde anısı için bir taziye defteri açıldı. Taziye defteri pazar günü de 14.00-17.00 arasında açık tutulacak. İl Müftüsü Mehmet Barış, Merkez Camii’nde akşam namazı sonrası Sabancı için hatim indirileceğini açıkladı.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle