GeriEkonomi Türkiye’nin performansında şirketlerin büyük rolü var
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye’nin performansında şirketlerin büyük rolü var

Türkiye’nin performansında şirketlerin büyük rolü var
refid:19483762 ilişkili resim dosyası

Capital dergisinin bu yıl 14’ncüsünü düzenlediği “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi” araştırmasında, kategorilerinde ilk sıralarda yer alan 24 firmaya ödülleri verildi.

Vodafone’un ana sponsorluğunda düzenlenen törende konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, “Türkiye ekonomisinin dünyada çok önemli bir yeri var. Bu önemli konumun arkasında ise ülkenin değerli şirketleri bulunuyor” dedi.
Zirve değişmedi
Kale Grubu Onursal Başkanı İbrahim Bodur’un, ‘Onur Ödülü’ne layık görüldüğü törende, ödülünü kızı ve Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’dan aldı. Capital Dergisi’nin 2010 yılını kapsayan geleneksel ’Capital 500’ Türkiye’nin en büyük 500 özel şirketi araştırması sonucunda, ’En Büyük Şirket’ kategorisinde ilk üçte yer alan şirketler 2009 yılı ile aynı oldu. Tüpraş ’En Büyük’ şirket sıralamasında birinci, OMV Petrol Ofisi ikinci, Türk Telekom ise üçüncü oldu.
24 şirket ödül aldı
Gecede ödül alan şirketler ve kategorileri şöyle: ‘İstihdamı en çok artıran şirketler’ kategorisinde sırasıyla Metro Ticaret ve Mali Yatırımlar, Ülker Çikolata ve Probil ödül aldı. ‘En çok istihdam sağlayan şirketler’de ise, Türk Telekom, Polimeks İnşaat ve Migros ödüle layık görülürken, ‘İhracatını en fazla artıran’ ilk üç şirket Dentaş, Nadir Metal ve TAV Tepe Akfen seçildi. ‘En çok ihracat yapan şirketler’ kategorisinde THY, Oyak Renault ve Tüpraş ödüle alırken, ‘Karını en çok artıran şirketler’ sırasıyla Anadolu Cam, Vista Turizm ve Seyahat ve Man Kamyon oldu. ‘Cirosunu en çok artıran şirketler’ kategorisinde ise, Namet Gıda, Hugo Boss ve Ataç İnşaat ödül aldı.

Bugünlere güven, istikrar ve büyük özveriyle geldik

KALE Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, babası İbrahim Bodur’un 60 yıllık sanayicilik hayatında 55 yılını Kale Grubu’nu büyütmekle geçirdiğini belirterek, “Bugünlere gelmemizde, her zaman sanayiye güven, istikrar, sabır, paylaşım, gayret, yenilik ve özveri büyük etken. Anadolu’nun küçük bir kasabasında kurulan tesisle bugün birçok alanda ve Türkiyenin birçok ilinde üretim yapan sanayi tesislerine grubumuzu işte bu özellikler kavuşturdu” dedi.

2011 daha iyi geçti

TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavuz Erkut, “2008’den buyana yaşanan süreçte tüm dünya ve Türkiye zorlu bir dönemden geçti. 2011 ise, beklentilerimizin üzerinde bir yıl oldu. Umarım 2012 tüm dünya ve Türkiye için daha iyi şartlarda bir ekonomik ortam sağlayan bir yıl olur” dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle