Türkiye’nin İK’cıları 22-23 Şubat 2006’da bir araya geliyor

Hürriyet Haber
07.02.2006 - 17:01 | Son Güncelleme:

MCT ve Eventus tarafından düzenlenen 11. İnsan Kaynakları Zirvesi 22-23 Şubat 2006’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. 21’inci Yüzyıl’a girerken yaşanan insan kaynakları gelişiminin sorgulanacağı zirvede, “yeniliğin neresinde olduğumuz” sorgulanacak. İK’nın Manifestosu’nun yazılacağı zirvenin bu yılki teması ‘Manifesto: Kurumlara, İnsana ve Liderliğe Yeni Bir Bakış’.

Geçtiğimiz yıl 350’ye yakın firmadan, bin 500 kişinin katıldığı Zirveyi bu yıl 400 firmadan bin 600’ü aşkın profesyonelin izlemesi bekleniyor.

11. İnsan Kaynakları Zirvesi’ne yurtdışından 20, Türkiye’den 12 uzman konuşmacı katılıyor. Yaratıcılık, liderlik ve iş etiği konularında Japonya, Avrupa ve ABD’de sunumlar yapan, danışmanlık firması Wemmesley Hills Group’un Başkanı John Doerr, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da zirvenin başkanlığını üstleniyor.

Zirvenin toplam 9 ana, 14 paralel, 3 özel oturumu bulunuyor. Ana oturum konuşmacıları arasında insan kaynakları ve işe alım stratejisti John Sullivan, emekli general Osman Pamukoğlu, başkanlığını yaptığı Semco şirketinde uyguladığı sıra dışı yönetim ve liderlik tarzıyla tüm dünyanın ilgisini çeken Ricardo Semler bulunuyor.

Diğer konuşmacılar şöyle sıralanıyor: Evrim biyoloğu, gelecek bilimci, yazar Elisabet Sahtouris, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş ve Turkcell İç İletişim Birim Yöneticisi Yusuf Özer, Businessweek Dergisi tarafından 'en iyi 10 global yönetici eğitmeni' ve Forbes tarafından 'dünyanın ilk beş koçu' arasında gösterilen Dave Ulrich, liderlik uzmanı, tepe yöneticilerin koçu Amin Rajan, eylem filozofu, düşünür, yazar Stefano D’Anna.

SARI DIŞI KONULAR, SIRA DIŞI KONUŞMACILAR

Paralel oturumlar, ‘sıra dışı konu ve konuşmacıları’ ile dikkat çekiyor. İnsan sermayesinin ölçümü ve değerlendirmesi konusunda dünya çapında tanınmış bir uzman olan Dr. Jack J. Phillips, paralel oturumların ağır toplarından biri olacak.

Dr. Laurie A. Fitzgerald, “kaos” adı verilen “yeni bilim”in ilkelerini “Jurassic Park” filminden esinlenerek anlatıyor. Merkezi Danimarka’nın Kopenhag şehrinde bulunan Happy At Work Project’in (İşte Mutlu Olmak Projesi) CHO’su (Chief Happiness Officer-Mutluluktan Sorumlu Genel Müdür) Alexander Kjerulf, “işyerinde mutluluk” konusunda ipuçları veriyor. Kısa süre önce insan kaynakları direktörlüğünden genel müdürlüğe getirilen Siemens Business Services Genel Müdürü Ali Rıza Ersoy, İK süreçlerinin analog ortamdan dijital ortama geçirilmesiyle ilgili bilgiler veriyor.

Yönetim danışmanı ve eğitmen Söğüt Zengingönül ve sanatçı Yiğit Yazıcı, iş hayatında kullanılan “maskeler” ile ilgili yapacakları sunumla, bu maskelerin ne anlama geldiğini “gerçek maske örnekleriyle” anlatıyor.

2005’in Aralık ayında yapılan 6.Pazarlama Zirvesi’nde yaptığı ilginç sunumu ayakta alkışlanan ve kendisine önemli ölçüde hayran kitlesi elde eden Andy Reid bu kez insan kaynakları uzmanlarını heyecanlandırmaya geliyor.

PANEL: 2015’TEN İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMALARI NASIL OLACAK

Milliyet Kariyerim tarafından düzenlenen “2015 yılında insan kaynakları uygulamaları nasıl olacak?” başlıklı panel ise 22 Şubat’ta gerçekleştirilecek. İK yöneticilerinin ve çalışanların geleceğe dönük beklentilerinin tartışılacağı paneli Milliyet Gazetesi Yayın Danışmanı Nurcan Akad yönetecek.

Panelin konuşmacıları arasında Management Centre Türkiye Başkanı Alper Utku, Peryön Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hande Yaşargil, Doğan Yayın Holding İK Koordinatörü Nesrin Aktaş, Koç Holding A.Ş.’de işe alma, performans ve ücret yönetiminden sorumlu İnsan Kaynakları Koordinatörü Buket Çelebiöven, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, HSBC Bank İK’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Öktem Kalaycıoğlu bulunuyor.

3 ÖZEL OTURUM VE KEYİFLİ SAATLER

Zirvede 3 adet özel oturum yapılacak. Hay Group Uluslararası İş Çözümleri Direktörü Gie Kauwenbergs, yeni milenyumda başarılı yöneticileri bekleyen tehlikeleri anlatacak. Toplum Gönüllüleri Vakfı, gönüllülük ve başarılı projeler konusunda bilgilendirme yapacak.

SuccessFactors’da Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi satış, hizmetler ve ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı olarak çalışan John Buie, bilgiye dayalı çalışmanın şirketler ve çalışanlar için anlamını ortaya koyacak.

Zirvenin Keyifli Saatler bölümünde yazar ve işadamı Moris Fransez, katılımcıları “Bilgece Yaşam Arayışı”na çıkaracak. Sunum öncesinde katılımcılardan genel kültürlerinin ve dünya görüşlerinin dayanağı olan tüm fikir, kitap ve sözlerini bir “dogma kutusu”na bırakmaları istenecek.

Keyifli Saatler’in bir de sürprizi olacak. Sürpriz etkinliğin sponsorluğunu Ak Emeklilik üstleniyor.

11. İNSAN KAYNAKLARI ZİRVESİ SPONSORLARI:

Ana Sponsorlar: Académie Accor Services, AKEmeklilik, kariyer.net ve Milliyet Kariyerim
Resmi Sponsorlar: Ashridge, Berlitz, Hay Group, THY (ulaşım)
Oturum Sponsorları: Alteo, Customised Learning Solutins – CLS, Taurus Group Consulting / DDI Türkiye, PDR Group, Turkcell
Medya Sponsoru: CNN Turk
Ürün Sponsoru: Bind Chocolate
İnteraktif Pazarlama Sponsoru: Project House
Görüntü Sistemleri Sponsoru : Consys İletişim
Hizmet Sponsoru : Teknik Kart
Medya Takip Sponsoru : MTM
Dağıtım Sponsoru : Etkin Dağıtım
Tanıtım Sponsoru : kurumsal haberler.com
Araştırma Sponsoru: GfK Türkiye
Çağrı Merkezi Sponsoru: CMC

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı