Türkiye, her zaman bir şekilde krizlerden sıyrıldı

Hanife BAŞ
20.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

Endüstriyel temizlik kimyasalları, otel ekipmanları alanında faaliyet gösteren Johnson Wax Professional ve Unilever şirketlerinden DiverseyLever’in birleşmesiyle kurulan Johnson Diversey’in Başkanı ve CEO’su Edward Logerman, Türk ekonomisinin tüm dalgalanmalara karşın güvenilirliğini geçmişte kanıtladığını söyledi.

ÇOK DAHA GÜVENİLİR: Raid, Pronto, Mr. Muscle, Omo, Rinso, Cif gibi temizlik ürünlerini bünyesinde bulunduran Johnson Diversey’in Başkanı Logerman’a göre, Türkiye artık çok daha güvenilir bir ortamda. Türkiye’de 1994 yılından sonra bir süre görev yapmış olan Logerman, şu değerlendirmeyi yaptı: "Türkiye, her zaman bir şekilde kendini krizlerden sıyırmayı başardı. İş ortamını son derece hareketli ve heyecan verici buluyorum" dedi.

OPERASYON GENİŞLEDİ: Logerman, JohnsonDiversey’nin Türkiye’de temizlik ve hijyen pazarında lider olduğunu, konaklama sektöründe ise her 10 otelden, 7 ’sinin ürünlerini kullandığını belirtti. "Türkiye’deki gelişmeyi ancak Çin ve Hindistan gibi bugün tüm dünyanın gözünü çevirdiği ülkelerde görebiliyoruz. Türkiye’deki operasyonumuzu çevre ülkelere de genişlettik" diyen Logerman, Türkiye’de buklet malzemeleri, haşere kontrolü, sarf malzemeleri, su ve havuz şartlandırma ürünleri alanında da yatırım yapacaklarını açıkladı.

SEKTÖR BÜYÜYÜYOR: Türk insanının dışarıda yemek için geçirdiği zamanın ve gelen turist sayısının arttığına dikkat çeken Logerman, Avrupa Birliği’ne girme aşamasında Türkiye’nin hizmet sektöründe temizliği ve hijyeni ciddiye alması gerektiğini dile getirdi.

’Hangi şehirde yaşamak istersin’ deseler düşünmeden ’İstanbul’ derim

TÜRKİYE’de 1994 krizi sonrasında, P&G ve Eczacıbaşı Holding’de çalıştığını anlatan Edward Logerman, "26 yıllık kariyerimde Amerika ve Avrupa’da 15 kadar farklı şehirde yaşadım. Eğer bugün bana veya eşime, hangi şehirde yaşamak istediğimi sorsalar, ’İstanbul’ cevabını veririm. Türk insanı son derece içten ve sıcak. İstanbul çok güzel şehir. Türk yöneticilerle çalışmaktan, her zaman zevk aldım. Atatürk’ün resmi ofisimde durur. Hayran olduğum bir lider."

Türkler evlerine gösterdikleri özeni sokakta göstermiyor

JOHNSON Diversey Başkanı ve CEO’su Edward Logerman, Türk insanının ev hayatında son derece temiz ve düzenli olduğunu vurgularken, bu konudaki gözlemlerini şöyle aktardı: "Sokağa çıktığınızda ev hayatındaki özeni göremiyorsunuz. Misafirle ilgili her konuda inanılmaz bir dikkat ve enerji harcanırken, sokaktaki insana karşı herhangi bir saygı gösterilmiyor. Temizlik ve hijyen çevremize göstermiş olduğumuz saygının bir göstergesidir. Zor hayat şartları veya yaşanan krizlerden dolayı temizlik ikinci plana atılıyor olabilir. Yaptığımız projelerle Türk insanının evinde olduğu gibi sokakta da, temizlik ve hijyene özen göstermesini teşvik etmeye çalışıyoruz."
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı