GeriEkonomi Türkiye Finans Genel Müdürü değişiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye Finans Genel Müdürü değişiyor

Türkiye Finans Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Yunus Nacar, 1 Haziran 2011'de emekliliğe ayrılacak.

Türkiye Finans Katılım Bankasından yapılan yazılı açıklamada, Genel Müdürlük görevine 1999 yılında Anadolu Finans'ta başlayan Nacar'ın, 2005 yılından itibaren Türkiye Finans'ta bu görevi sürdürdüğü, Nacar'ın emekliye ayrılması ile boşalacak Genel Müdürlük görevine Dönüşüm ve Proje Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Veysel Derya Gürerk'in atanacağı bildirildi.

VEYSEL DERYA GÜRERK'İN ÖZGEÇMİŞİ

1963 yılında Ankara'da dünyaya gelen Veysel Derya Gürerk, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olduktan sonra Manchester Business School and University of Wales'ta bankacılık ve finans alanında MBA yaptı. 1983-1985 yılları arasında Etibank'ta çalışma hayatına başlayan Gürerk, sırasıyla Citibank Türkiye'de, Citibank New York'ta, Kentbank'ta, İş Bankası'nda, Avea'da ve Dedeman Holding'de çeşitli görevlerde bulundu. 2009 yılı Ağustos ayından bu yana Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Gürerk, 1 Haziran 2011'den itibaren Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevini üstlenecek.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle