GeriEkonomi Türkiye-Brezilya İş Konseyi kuruluyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye-Brezilya İş Konseyi kuruluyor

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Brezilya ziyareti sırasında Türkiye-Brezilya İş Konseyi'nin kurulması için Niyet Anlaşması imzalandı.

Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi'nden (DEİK) yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Brasilia, Sao Paulo ve Rio De Janeiro'yu kapsayan ziyaret programı çerçevesinde 20 Ocak 2006 tarihinde Sao Paulo Sanayi Odası (FIESP) ile DEİK arasında Türkiye-Brezilya İş Konseyi'nin kurulmasına ilişkin Niyet Anlaşması imzalandığı bildirildi.

Açıklamaya göre, anlaşmayı DEİK'i temsilen İş Konseyi Kurucu Başkanı Aykut Eken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ni (TOBB) temsilen Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Metin Kalkavan ve FIESP'i temsilen Başkan Yardımcısı Elias Miguel Haddad imzaladı. Dışişleri Bakanlığı'nın 2006 yılını Latin Amerika yılı ilan etmesine paralel olarak kurulacak olan Brezilya İş Konseyi ile beraber, iki ülke arasında ekonomik, ticari ve doğrudan yatırımlar gerçekleştirilmesi amaçlandığı belirtildi. Açıklamada, ziyarete katılan işadamlarının, FIESP tarafından düzenlenen Sao Paulo'daki iş yemeğinde Brezilyalı işadamları ile tanışma fırsatı buldukları da kaydedildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle