GeriEkonomi Türkiye Avrupa’nın kartalı, büyük ve genç bir pazar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye Avrupa’nın kartalı, büyük ve genç bir pazar

Türkiye Avrupa’nın kartalı, büyük ve genç bir pazar
refid:18981201 ilişkili resim dosyası

İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen Türkiye-İspanya Yatırım İşbirliği Zirvesi’nde konuşan Garanti Bankası’nın ortağı BBVA’nın Başkanı Francisco Gonzalez Rodriguez, Türkiye’nin dünyada en fazla ekonomik büyümenin görüldüğü, “Eagles” (Kartallar) grubu olarak adlandırılan 10 ülkeden biri olduğunu belirterek, “Avrupa’nın kartalı Türkiye’dir. Büyük ve genç bir pazar olan Türkiye, Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biridir. Disiplinli bir ekonomisi olan Türkiye’de dünyanın en iyi finans sistemi vardır ve gerçekten örnek alınacak boyuttadır” dedi.

İyi bir dış politika
Garanti Bankası’nın yüzde 25’lik hissesini alan İspanyol banka BBVA’nın Başkanı Francisco Gonzalez Rodriguez, Türkiye’nin stratejik konumda olduğunu, küresel krize karşı direnç gösteren bir pazar konumunda bulunduğunu vurguladı. Francisco Gonzalez Rodriguez, Türkiye’nin ayrıca Arap Baharı ülkelerinde çok iyi bir dış politika gerçekleştirdiğini ve BBVA olarak başarı dilediklerini de ifade etti.
Ortaklığı geliştireceğiz
Francisco Gonzalez Rodriguez, Garanti Bankası ile olan ortaklıklarından da övgü ile söz ederek, “Garanti bana göre Türkiye’de en iyi banka. Müşteri hizmetleri platformunda dünyada 1. Garanti, 2. BBVA ve 3. de bir Hint bankasıdır. Ve Garanti ile BBVA dünyada lider olmaya önümüzdeki yıllarda da devam edecektir. Doğuş Grubu ile yaptığımız ortaklığı çok daha geniş alanlarda ve farklı yerlerde geliştireceğiz” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle