GeriEkonomi Türkiye '99 almanağı çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye '99 almanağı çıktı

Intermedia Uluslararası İletişim A.Ş. sekiz yıldır yayınladığı Türkiye Almanak serisinin 1999 yılını çıkarttı. Turkey Almanac '99 adıyla İngilizce olarak çıkan kitap, uluslararası alanda Türkiye'nin takip edilmesi için kullanılan kaynakların başında geliyor.

340 sayfalık kaliteli baskı ve kağıdıyla satılan almanak 6 ana başlık altında toplanmış.

İlk bölümde aralarında Rekabet Kurulu Başkanı Aydın Ayaydın, İMKB Başkanı Osman Birsen, Özelleştirme İdaresi Başkanı Uğur Bayar gibi bürokratların ve Cavit Kavak gibi siyasilerin Türkiye üzerine kaleme aldığı yazılar bulunuyor.

ADRES VE TELEFONLAR

İkinci bölümde Türk iş dünyasının önemli noktalarının telefonları ve Türkiye'nin önde gelen 500 şirketi hakkında derlenmiş bilgiler var.

Üçüncü bölümde ülkenin önde gelen sivil toplum örgütleri ile önemli kurum ve kuruluşlarla dış ülkelerin Türkiye'deki büyükelçilik ve konsolosluklarının adres ve telefon numaraları bulunuyor.

Dördüncü bölümde ülkelerin telefon kod numaraları, beşinci bölümde ise Türkiye'deki iş seyahatleri için işadamlarının ihtiyaç duyacakları önemli telefon numaraları var. Hastaneler, seyahat acenteleri, kurye servisleri kütüphaneler, oteller vb...

Almanakta son olarak ise, Türkiye'ye ilk defa gelecek yabancılara ülke hakkında fikir sahibi olmaları için Türkiye'de son 12 ayda yaşanan gelişmelerin kronolojik olarak anlatıldığı bir bölüm var. Türkiye'nin son bir yılının anlatıldığı altıncı bölümde, yaşanan son 365 gün özetleniyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle