GeriEkonomi Turkcell yine para cezası ödeyecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Turkcell yine para cezası ödeyecek

Telekomunikasyon Kurulu, imtiyaz sözleşmesine aykırı faaliyette bulunduğu gerekçesiyle Turkcell'e 31.7 trilyon lira idari para cezası verdi.

Turkcell'den Borsa'ya gönderilen açıklamada, Telekomünikasyon Kurumu ile Turkcell arasında imzalanan imtiyaz sözleşmesinin şirkete, ulusal ya da uluslararası her türlü trafiği sonlandırmak için gerekli altyapıyı bizzat kurma hakkı verdiği kaydedildi. Türk Telekomünikasyon'un telekomünikasyon altyapısı üstündeki tekelinin de 31 Aralık 2003 tarihi itibariyle sona erdiğine işaret edilen açıklamada, bunlara rağmen Telekomünikasyon Kurulu'nun, Türk Telekom dışında başka kaynaklardan altyapı ihtiyacını karşılamak suretiyle imtiyaz sözleşmesine aykırı faaliyette bulunduğu iddiası ile Turkcell'e  toplam 31 trilyon 730 milyar 818 milyon 40 bin lira idari para cezası verdiği belirtildi.

Açıklamada, şirketin, karara karşı gerekli hukuksal müracaatlarda bulunacağı duyuruldu.

Telekomünikasyon Kurumu, ulusal dolaşım sağlama yükümlülüğünü öngören Kurul kararına uymadığı gerekçesiyle geçtiğimiz günlerde de Turkcell'e 21.8 trilyon lira para cezası vermişti. Böylece son 1 hafta içinde Turkcell'e verilen para cezası 53.5 trilyon lirayı buldu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle