GeriEkonomi Turkcell: Telekom'a borcumuz yok
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Turkcell: Telekom'a borcumuz yok


Turkcell, Türk Telekom'a GSM operatörlerinden şebekeler arası irtibat ve işbirliği sözleşmesinden kaynaklanan herhangi bir borcu bulunmadığını bildirdi.

Basında konuya ilişkin çıkan haberler üzerine Turkcell tarafından İMKB'ye gönderilen açıklamada, Türk Telekomünikasyon ile şirket arasındaki 24 Nisan 1998 tarihli şebekelerarası irtibat ve işbirliği sözleşmesinin özel hukuka tabi bir sözleşme olup, sözleşmenin ilave 1/AI bölümünün şirketin taraf olmadığı ve hatta bilgisi dışında yürütelen bir dava sonucu İdare Mahkemesince iptal edildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, bunun sonucu olarak Telekom'un tek taraflı olarak bu boşluğu doldurmaya hakkı ve yetkisi bulunmadığı, sözleşmenin tarafların ortak iradesi ile değiştirilebileceği ve bu bağlamda sözkonusu bölümün yeniden oluşturulması için Telekom ile müşterek çalışmalar başlatıldığı kaydedildi.

Telekom'un talebi hakkında gerek Türk Telekom nezdinde, gerek ilgili yasal merciler nezdinde gerekli müracaatların yapıldığı belirtilen açıklamada, çağrı sonlandırma ücretlerinin belirlenmesinin bugüne kadar olduğu gibi sektörün gereği olan uluslararası standartlara uygun olarak taraflarca yapılan görüşmeler neticesinde tespit edileceği bildirdi. (İstanbul-aa)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle