GeriEkonomi Türk Telekom ve THY çarpan etkisi yarattı uçuş fiyatı 69 TL’ye indi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk Telekom ve THY çarpan etkisi yarattı uçuş fiyatı 69 TL’ye indi

Türk Telekom ve THY çarpan etkisi yarattı uçuş fiyatı 69 TL’ye indi
refid:19041916 ilişkili resim dosyası

Türk Hava Yolları’nın (THY), Türk Telekom’la yaptığı işbirliği çerçevesinde Türk Telekom’dan ev telefonu olanlar, bir ay öncesinden alınan tek yön biletler için 69 lira, gidiş-dönüş biletler içinse 128 lira ödeyecek.

THY Genel Müdürü Temel Kotil, iki büyük markanın yan yana gelmesinin çarpan etkisi yarattığını kaydetti. Dünyanın en büyük havayolu şirketi olmayı hedeflediklerini de dile getiren Kotil, “17 milyon yurtdışı, 16 milyon yurtiçi yolcu taşıyoruz. Bu hafta Arabistan’da 4’üncü noktaya uçuş başlattık” dedi.

Yüzde 20 büyüyoruz

Kotil, Türkiye’den Ortadoğu’ya her zaman çok büyük bir talep olduğunu kaydederek, şöyle konuştu “Bu bölgedeki büyümemiz 2011-2015’e kadar yılda yüzde 20 olarak devam edecek. Bu kadar büyüdüğümüz başka destinasyon yok. Avrupa ile Ortadoğu arasında köprüyüz. Aynı durum Orta Asya ve Afrika için geçerli. Şu anda üzerimizden tam 40 milyar dolarlık yolcu hareketi var. Bunu yere davet ediyoruz. THY ve Türkiye’deki diğer hava yollarıyla yolunuza devam edin. İnşallah bu da gerçekleşecek, 15 yılda 40 milyar dolar ciroyu Türk havacılık sektörü görür.”

Türk Telekom CEO’su Gökhan Bozkurt da, THY’yle ’Havalara uçuran kampanya’ sloganı ile işbirliği başlattıklarını belirterek, “Kampanya THY iç hat uçuşlarında geçerli olacak. Kampanyadan bilet alma süresi 24 Şubat 2012’ye kadar sürecek. 24 Mart’a kadar opsiyonlar olacak” dedi.

Bu yıl 2 milyar TL yatırım yapacak

GÖKHAN Bozkurt, 2006’dan beri 10 milyar liranın üzerinde yatırım yaptıklarını ve bu yıl da hedeflerinin 2 milyar liranın üzerinde olduğunu anımsattı. Bozkurt, “Hedefe emin adımlarla gideceğiz. Hem altyapı hem de teknolojiye yatırım yaparken, istihdam kısmına da çok önem veriyoruz” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle