GeriEkonomi Türk Telekom Grubu’dan Ar-Ge merkezi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk Telekom Grubu’dan Ar-Ge merkezi

Türk Telekom’un teknoloji üreten ve ihraç eden Türkiye’ye katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Türk Telekom Grubu Araştırma ve Geliştirme Merkezi, İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent’te açıldı.

5 bin 205 metrekarelik alanda faaliyet gösterecek teknoloji üssünde, 400 kişiye iş olanağı sunulması hedefleniyor. Merkezin ana hedeflerinden biri de tersine beyin göçünü desteklemek.  

Türk Telekom Grubu Araştırma ve Geliştirme Merkezi ARI4 Binası; Bilim, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin ve Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt’un katılımıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü’nde düzenlenen törenle açıldı. Yeni teknolojileri hayata geçirmeyi hedefleyen Ar-Ge merkezi, 400 kişiye istihdam sağlamayı amaçlıyor. Yeni Ar-Ge merkezi ile Türkiye’nin nitelikli insan kaynağı, Ar-Ge faaliyetlerinde değerlendirilerek, tersine beyin göçüne katkı sağlaması hedefleniyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle