GeriEkonomi Türk şirketleri ‘pota’ya asılıyor, Avrupa’da liglere adını yazdırıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk şirketleri ‘pota’ya asılıyor, Avrupa’da liglere adını yazdırıyor

Türk şirketleri ‘pota’ya asılıyor, Avrupa’da liglere adını yazdırıyor
refid:16911153 ilişkili resim dosyası

Türk şirketlerinin basketbol dünyasındaki atağı sürüyor. Efes Pilsen, Beko ve THY Avrupa basketbol organizasyonlarına adını veriyor. THY, Euroleague Basketball’un isim sponsoru olurken, Beko Rusya Basketbol Ligine de adını yazdırdı.

SON dönemlerde gelişen Avrupa basketboluna, Türk şirketlerinin ilgisi de artıyor. Beko, Türk Hava Yolları (THY) ve Efes Pilsen, Rusya, Almanya ve Yunanistan’da önemli sponsorluklara imza atıyor. THY, Euroleague Basketball’un isim sponsoru olurken, Beko Almanya’dan sonra Rusya basketbol ligine de adını verdi. Efes Pilsen ise Euroleague Basketball’un sponsor şirketleri arasına girdi.
6 şirketin 2’si Türk
Dünyanın en değerli spor organizasyonlarının başında gelen Euroleague Basketball’da 6 ana sponsorluğun 2’sini Türk şirketleri yapıyor. THY ligin hem ana sponsorları arasında yer alıyor hem de ligin isim hakkını elinde bulunduruyor. Efes Pilsen de ligin ana sponsorları arasında yer alıyor. THY, Yunan takımı Maroussi’ya sponsor olurken, Gloria Giants Düsseldorf’a da sponsorluk yapıyor. Son olarak Rusya Basketbol Ligi’nin adını alan Beko, geçtiğimiz dönemde de Alman Basketbol Ligi’nin isim hakkını aldı.
3 yıllık anlaşma
Beko, Türkiye ve Almanya Basketbol Ligleri’nden sonra Rusya Basketbol Ligi’ne de adını vererek basketbol sponsorluklarına devam ediyor. Rusya Basketbol Ligi, bu haftadan itibaren üç yıl boyunca “Beko Rusya Basketbol Ligi” adını alacak. Avrupa’da basketbolun öne çıkmaya başladığına dikkat çeken Arçelik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tülin Karabük, “Burada, Beko markası ve Rusya Basketbol Ligi adına uzun soluklu önemli bir işbirliğine imza atıyoruz” dedi.

Türk şirketleri ‘pota’ya asılıyor, Avrupa’da liglere adını yazdırıyor


Ligde yeni yapılanma
Beko Rusya Basketbol Ligi, bu sezon başında yeni bir yapılanmaya gitti. 10 takımdan oluşan lig, üç devreli oynanıyor. İlk iki devrede birbirleriyle karşılaşan takımlar, üçüncü devrede özel bir kura sonucunda oluşan fikstürle yeniden karşı karşıya gelecek. Ligde ilk sekiz sırayı alan takım Play-Off’ta mücadele edecek. Beko Rusya Basketbol Ligi’nde devam eden normal sezon 19 Mayıs 2011’de sona erecek. Play-Off’lar ise 18 Haziran 2011’e kadar tamamlanacak.

Hangi şirket yurtdışında basketbola yatırım yapıyor

Euroleague Basketball’un 6 ana sponsorlarından birisi Efes Pilsen.
Türk Hava Yolları (THY) ise Euroleague Basketball’un isim sponsoru.
Yunanistan 1’inci Basketbol Ligi takımlarından Maroussi’nin ana sponsoru THY.
Beko, Almanya basketbol ligi Basketball Bundesliga’ya adını verdi.
Son olarak Beko Rusya Basketbol Ligi’nin isim hakkını da 3 yıllığına aldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle