GeriEkonomi Türk Metal’den grev tehdidi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk Metal’den grev tehdidi

Türk Metal’den grev tehdidi

117 bin metal işçisi için toplu sözleşme masasında olan Türk Metal Sendikası Başkanlar Kurulu’ndan, “Toplu sözleşme sürecinden sonuç alınmazsa, greve gidilir” kararı çıktı.

Sendikanın başkanlar kurulu, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile yürütülen toplu sözleşmelerde gelinen nokta ve bundan sonrasına ilişkin yol haritasını belirlemek için dün toplandı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada Türk Metal Sendikası üyeleri için artık bıçağın kemiğe dayandığı belirtilirken Şu ifadelere yer verildi: “Türk Metal Sendikası ve temsil ettiği üyeleri, sendikamız sosyal diyalog kapısını açık bırakmak kaydıyla eylemlerine devam edecek, bu konudaki kararlılığını ortaya koyacaktır. Sendikamız bu amaçla bugüne kadar sürdürdüğü direnişini ve eylemlerini işyerlerinde ve kent meydanlarında artırarak sürdürecektir. Bu amaçla, önümüzdeki süreçte, işyerlerimizin bulunduğu kentlerde, meydanlarda kitlesel basın açıklamaları yapılacak,  halkımızın metal emekçilerinin bu kutsal mücadelesine desteği sağlanacaktır.

EN İYİ SÖZLEŞME MASADA

Bu eylemlerden sonuç alınamaması halinde, sürecin alınacak grev kararıyla devam edeceğini açıklayan Başkanlar Kurulumuz, üyelerinin hak ve çıkarlarını koruyacak, onlara insan onuruna yaraşır bir yaşam sunacak toplu iş sözleşmesini bir an önce masa başında bitirmek amacındadır. En iyi sözleşmenin masa başında uzlaşmayla biten sözleşme olduğunu düşünen Türk Metal Sendikası, MESS’i bu sözleşme görüşmelerinde bir kez daha masaya çağırmaktadır.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle