GeriEkonomi Türk işçileri kaçıran araçlar Bağdat'ın 35 kilometre yakınında görüldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk işçileri kaçıran araçlar Bağdat'ın 35 kilometre yakınında görüldü

Türk işçileri kaçıran araçlar Bağdat'ın 35 kilometre yakınında görüldü
refid:29986478-spot ilişkili resim dosyası

Irak'ta kaçırılan Türk işçilerinin çalıştığı şirket Nurol İnşaat'ın CEO'su Uğur Doğan, 18 işçiyi kaçıran araçların Bağdat'ın 35 kilometre yakınında görüldüğünü söyledi.

Türk işçileri kaçıran araçlar Bağdatın 35 kilometre yakınında görüldü
NUROL İnşaat CEO’su Uğur Doğan, Irak’ta 18 işçiyi kaçıran yüzü maskeli, askeri üniformalı kişilerin kullandığı arazi araçlarının en son Bağdat’ın 35 kilometre yakınında görüldüğünü belirterek, "Dedektif gibi iz sürülüyor. Her an yeni gelişmeler olabilir” dedi.

Türk işçileri kaçıran araçlar Bağdatın 35 kilometre yakınında görüldü ‘IŞİD YA DA PKK OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUZ’

İZ PEŞİNE DÜŞTÜLER

Nurol Holding CEO’su Doğan, Hürriyet’e yaptığı açıklamada henüz kaçıranlarla herhangi bir temas sağlamadıklarını belirterek, işçileri kaçıran arazi araçlarının en son Bağdat’ın 35 kilometre yakınlarında görüldüğünü kaydetti. Her an yeni gelişmeler olabileceğini söyleyen Doğan, “Irak Başbakanlığı tarafından kurulan istihbaratçıların da yer aldığı komisyon çalışmaları yürütüyor. Dedektif gibi izleri sürülüyor. Iraklı yetkililer birtakım izlerin peşine düştüler” dedi.

Türk işçileri kaçıran araçlar Bağdatın 35 kilometre yakınında görüldü

İşçiler Bağdat'ın Sadr bölgesindeki stadyum inşaatından kaçırılmıştı.

İYİ ŞEYLER OLACAK

“İyi şeyler olacak diye bekliyoruz” diyen Doğan, “Ancak kaçırma olayının orada bilinen grupların işinin olduğu gibi bir izlenim edindik. Yetkililer kendi aralarında sürekli toplantılar yapıyorlar. Yakın süre zarfından iyi haber alabiliriz. Ancak bunun dışında elimizde somut hiçbir veri bulunmadığını söylemeliyim” diye konuştu. Doğan, olayın olduğu günden beri kendilerine gelen herhangi bir fidye talebi olmadığını da yineledi. Bağdat’ta Nurol İnşaat’a ait stadyum kompleksi şantiyesini basan yüzü maskeli ve askeri üniformalı 40 kişi, olay anında uyuyan 18 Türk işçiyi kaçırmıştı. Olayın ardından Irak güvenlik birimleri işçilerin yerini tespit etmek için çalışma başlatmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle