GeriEkonomi Türk gelinliklerine Almanlar da talip
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk gelinliklerine Almanlar da talip

Türk gelinliklerine Almanlar da talip

Özellikle ortadoğu ülkelerindeki gelin adaylarının ilgisini çeken İstanbul’daki Türk gelinlikçilerine Almanlar da eklendi. Gelinlikçiler bu durumda oldukça memnun. Gelinlikçiler 19 Mayıs’ta İngiltere’de gerçekleşen Prens Harry’nin Kraliyet Düğünü’nden sonra gelinlik modellerine olan ilginin arttığını belirtiyor.

Erken rezervasyon ve uçak bileti satışlarına göre, yazın 6 milyon Alman vatandaşının Türkiye’ye gelip tatil yapması bekleniyor. 3 milyonu aşan TürkTürk gelinliklerine Almanlar da talip
vatandaşına ev sahipliği yapan Almanya, Türkiye ihracatındaki yüzde 9.8’lik bir pay oluşturuyor. Bu da Almanya ve Türkiye arasındaki ticaret rakamlarına olumlu yansıyor. Yaz sezonun başlamış olmasıyla bu durum Türk gelinlikçilerini de şimdiden canlandırmaya başladı. Özellikle Ortadoğu ülkelerinden gelen gelin adaylarının sık ziyaret ettiği İstanbul’daki Türk gelinlikçilerine Alman gelin adayları da eklendi.

GELMEDEN İLETİŞİME GEÇİYORLAR

Gelinlikçilerin bu durumdan oldukça memnun olduğunu dile getiren Nişantaşı ve Bağdat Caddesi’nde gelinlik mağazaları bulunan Janset Bac Dülger konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Geçen sene ağırlıklı olarak gelinliklerimizi talep eden ülke profiline baktığımızda Birleşik Arap Emirlikleri, Azerbaycan, İran, Suriye, Suudi Arabistan, Ukrayna’yı sıralayabiliriz.

Bu sezonda baktığımızda, internet ön siparişler veya randevular mağaza ziyaretlerinde Almanlar oldukça yüksek paya sahip. Türkiye’ye gelmeden bizimle iletişime geçip geleceği tarihi bildiriyorlar.

Türk gelinliklerine Almanlar da talip

Çoğu genellikle önce İstanbul’a geliyor sonra tatil yapacağı şehre gidiyor. Biz işi hızlandırmak adına önceden onlara online kataloglarımızı mail olarak gönderiyoruz. Buraya gelip deneyerek karar verdikten sonra tadilat gerekiyorsa tatil dönüşü tekrar uğrayarak ülkelerine dönüyorlar.

KRALİYET DÜĞÜNÜ ETKİLEDİ

Dülger, 19 Mayıs’ta İngiltere’de gerçekleşen Prens Harry’nin Kraliyet Düğünü’nden sonra gelinlik modellerine olan ilginin arttığını belirtti. Dülger şöyle devam etti: “Royal gelinlik yani  prenses kesim veya saray tipi gelinlik modeli diye adlandırılan gelinlikler gelin adaylarına hitap eden gelinlik modelleridir. Straplez, V yaka, kalp yaka veya uzun kollu birbirinden farklı birçok royal gelinlik modelleri kraliyet düğünü sonrası daha çok ilgi çekmeye başladı.

Hatta ülkemizde de Türk gelin adayları bile Meghan’ın gelinlik fotoğraflarını telefonlarından bize göstermeye başladı.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle