GeriEkonomi Türk devinden Hindistan'da 85 milyon dolarlık satın alma
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk devinden Hindistan'da 85 milyon dolarlık satın alma

Türk devinden Hindistan'da 85 milyon dolarlık satın alma

Şişecam, Hindistan’da 2013 yılından bu yana yüzde 50 ortak olduğu düzcam üreticisi iştiraki HNG Float Glass Limited (HNGFL) şirketinin yüzde 49.8 payını 85.4 milyon dolar karşılığında satın alarak şirketin yüzde 99,80 hissesinin sahibi oldu.

Trakya Cam, Hindistan'daki iştirakinin tam kontrolünü aldı.

Şirket, Hindistan'da mukim olan yüzde 50 hissesine sahip olduğu iş ortaklığı HNG Float Glass Limited'in yüzde 49,80 oranındaki paynı 85,4 milyon dolara diğer kurucu ortaklardan satın aldı.

Trakya Cam'ın Hindistan'da düzcam ve ayna üretimi ile satışı üzerine faaliyet gösteren şirketteki payı yüzde 99,8'e çıktı.

Kurucu ortakların arasında Hindusthan National Glass and Industries Ltd., Spotlight Vanijya Limited ve Brabourne Commerce Pvt Ltd de yer alıyordu.

KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Hindistan'da mukim, %50 hissesine sahip olduğumuz iş ortaklığımız HNG Float Glass Limited'in %49,80 oranındaki payı 85.404.679 USD karşılığında Hindusthan National Glass and Industries Ltd., Spotlight Vanijya Limited, Brabourne Commerce Pvt Ltd ve diğer kurucu ortaklardan satın alınıp şirkete %99,8 oranında ortak olunmuştur."

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle