GeriEkonomi Turizme ‘canlı’ destek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Turizme ‘canlı’ destek

Turizme ‘canlı’ destek

fantalya.clup projesinin startını veren Antalyalı turizmciler, kent merkezi başta olmak üzere, Kemer, Manavgat, Alanya gibi turizm niteliği olan ilçelerden canlı yayın yapıp tatil satacak. Profesyonel bir ekip tarafından yapılan görüntü çekimleri anında yabancı tur operatörleri ile paylaşılacak. Ayrıca aynı sitede fotoğraflar turizmci ve tatilci yorumları ile EXPO 2016 alanın tanıtımı da yer alacak.

TÜRKİYE turizminde yaşanan krizin etkisini azaltmak adına harekete geçen Antalyalı turizmciler, çok konuşulacak bir projenin altına imza attı. Antalya’nın dünyanın en güvenli kentlerinden biri olduğunu duyurmak adına fantalya.com isimli internet sitesini kuran turizmciler, kent merkezi başta olmak üzere, Kemer, Manavgat, Alanya gibi turizm niteliği olan ilçelerden canlı yayın yapacak.
ÖZEL GÖRÜNTÜLER SİTEDE
Profesyonel bir ekip tarafından yapılan görüntü çekimleri anında yabancı tur operatörleri ile paylaşılacak. Türkiye tatili satan bir tur operatörü fantalya.com sitesini girip tatil satın almak isteyen müşterisine anlık görüntüler üzerinden Antalya sunumu yapabilecek. Ayrıca aynı sitede fotoğraflar turizmci ve tatilci yorumları ile EXPO 2016 alanın tanıtımı da yer alacak. Site, Nisan ayı itibariyle hizmete sokulacak.
MOTOR GÜÇLÜ ÇALIŞMALI
Projenin mimarı olan Germany-Fans Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Baraner, fantalya projesinin çok önemli olduğunu belirterek, “Bu projeye çok büyük emek harcadık. Çünkü Nisan ayı ile birlikte turizm sektörünün motorunu çalıştırıyoruz. Eğer motor güçlü çalışmazsa çok büyük sıkıntılar yaşanır. Ancak biz buna izin vermeyeceğiz.

Turizme ‘canlı’ destek

Sitemiz üzerinden yaptığımız yayınlarla seyahat acentelerinin pazarlama gücünü artıracağız. Tercih aşamasında olan bir tatilci canlı görüntüler üzerinden karar verecek” dedi.

ÖZEL EXPO TURLARI
Antalya görüntülerinin geniş bir ekip tarafından hazırlanacağını kaydeden Baraner, “Bu projede sadece turistik alanlar değil, EXPO 2016 da tanıtılacak. Hatta tur operatörü çalışanlarına özel EXPO turları hazırlayacağız. Yine yabancı turların yöneticilerini Antalya’ya getirip, ‘Ben Antalya’dayım. Ve bu kentte tatili öneriyorum’ şeklinde videolar çekeceğiz. Bu videolar da yine fantalya.com üzerinden tüm dünyaya yayılacak. Projeye ilişkin rozetler bastıracağız. Fiyat tanıtımları yapacağız” diye konuştu.
İNANÇ ÇOK ÖNEMLİ
Türk turizmcisinin bir an önce karamsarlıktan kurtulması gerektiğinin altını çizen Baraner, şöyle dedi: “Öldük, bittik anlayışı ile bu iş yürümez. Elimizi çabuk tutup Nisan ayı itibariyle tüm gücümüzü turizm sektörüne aktarmalıyız. Başarı karamsarlıkla gelmez. Herkes elini taşın altına koymalı ve pazarlama yöntemlerinin tamamını devreye sokmalı. Bizim başarıya olan inancımız sonsuz. Tüm sektör temsilcileri aynı inancı gösterirse tüm olumsuzluklara rağmen bu sezonu kaybetmeyiz.”

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle