GeriEkonomi Turizmde bir şoku daha kaldıramayız
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Turizmde bir şoku daha kaldıramayız

Turizmde bir şoku daha kaldıramayız

TÜRKİYE Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) genel kurulu gerçekleştirildi.

Oya Narin’in TTYD Başkanı seçilmesinden bir yıl sonra gerçekleştirilen genel kurulda derneğin faaliyetleri konuşulurken, çeşitli tüzük değişiklikleri de oylandı.

Seçim atmosferini geriden kalmasıyla, bu sürecin verdiği esneklikle bazı adımların atılması gerektiğine dikkat çeken Narin, “Bu yönde bazı adımların atılmasını beklemek gerekiyor. Aynı atmosfer ve önümüzdeki seçimsiz 5 yıllık dönem, turizm sektörü reformları için de olağanüstü uygun bir ortam olacaktır. Turizm sektörü, artık cari işlemler açığını kapatan bir mevsimsel bir ‘gelir kalemi’ olmanın ötesinde Türkiye kalkınmasının temel taşıyıcı kolonu olarak yapılanmalıdır ve bu potansiyele sahip” ifadelerini kullandı.

Narin, “Turizm sektörü doğrudan veya dolaylı olarak kayıtlı istihdamın yaklaşık yüzde 20’sini oluşturuyor. Tüm bu arka plana rağmen, sektörümüzde, 21’inci yüzyıl parametreleri ile tutarlı bir yapısal dönüşüm sağlanamaz ise, daha açık ifade edeyim ki, bir diğer dışsal şoku alışıla gelmiş mikro tedbirler ile atlatmaya kalkarsak hasar çok daha büyük olacak” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle