GeriEkonomi Turistlerin en çok ilgi gösterdiği Kızkumu oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Turistlerin en çok ilgi gösterdiği Kızkumu oldu

Adını bir efsaneden alan Kızkumu Plajı, bu sezon da Marmaris'e tatile gelen turistlerin en fazla ilgi gösterdiği yerlerin başında bulunuyor.

İlçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Orhaniye Mahallesi'nde bulunan, denizin içinde kumlardan oluşan 450 metre uzunluğundaki yol nedeniyle insana su üzerinde yürüyormuş hissi veren Kızkumu Plajı'nda her yaz olduğu gibi bu yaz da turist yoğunluğu oluşuyor.

Orhaniye Mahalle Muhtarı Cem Dinç, plajdaki yoğunluğun cip safari turlarıyla gelen turistlerden kaynaklandığını söyledi.

İlçede çok yaygın olan bu turların rotasında mutlaka Kızkumu'nun yer aldığını ifade eden Dinç, "Kızkumu Plajı'na yaz döneminde günde en az bin turist geliyor. Plajdaki tesis kaçak olduğu gerekçesiyle kışın yıkıldı. Ancak buna rağmen ziyaretçi sayısınında gözle görülür bir azalma olmadı" dedi.

Dinç, turistlerin temel ihtiyaçlarını gidermeleri için plaja bazı kısımların yapılması gerektiğine dikkati çekti.

Ankara'dan Marmaris'e tatile geldiklerini ve kaldıkları otelin çalışanlarının tavsiyesi üzerine Kızkumu'nu ziyaret ettiklerini anlatan Murat Çağlayan ise plajı çok beğendiklerini dile getirdi.

"Anlattıkları kadar varmış" diyen Çağlayan, denizin içinde metrelerce yürümenin güzel bir duygu olduğunu dile getirdi.

DENİZİN ÜZERİNDE YÜRÜYORLAR
3 bin yıl önce hüküm sürmüş Baybassos Kenti'nin kralının kızıyla ilgili anlatılan efsaneden adını alan Kızkumu Plajı, yaz sezonunda her gün yüzlerce turisti konuk ediyor.

Yerli ve yabancı turistler, poseidon çayırlarının bir arada tuttuğu kumlardan denize doğru uzanan yaklaşık 2 metre genişliğinde, 450 metre uzunluğundaki yolda yürüyor.

Ziyaretçilerine denizin üstünde yürüyormuş hissi veren Kızkumu, bölgenin en ünlü plajı olarak kabul ediliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle