GeriEkonomi Tuncay Özilhan'dan açıklamalar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tuncay Özilhan'dan açıklamalar

Tuncay Özilhan'dan açıklamalar

TÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) dün gerçekleşen 46. genel kurulunda Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan da açıklamalarda bulundu. Özilhan, "Ölen bir çocuğa kimin demeden beraber üzülelim. Çocuk öldüren her kör kurşunu kimin tabancasından çıkarsa çıksın beraber lanetleyelim. Kutuplaşmayı ret edip birbirimizi önyargısız dinleyelim" diye konuştu.

TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Tuncay Özilhan ise, birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasına şu sözlerle başladı:

“Mevcut sorunların hiç tartışılmadığı, hiçbir eleştirinin duyulmadığı bir toplum, temel meseleler konusunda büyük bir ‘toplumsal uzlaşmanın olduğu’, ‘istikrarın hüküm sürdüğü’ ve ‘iyi yönetilen’ bir toplum gibi görünebilir. Oysa böyle değildir. Sorunların açıkça ve geniş bir katılımla tartışıldığı toplumlar sağlıklıdır.”

Tuncay Özilhandan açıklamalar

Can kayıplarının yanında söylemeye dilinin varmadığını ama terörün yatırım ortamını da zehirlediğini ve zaten zayıf seyreden ekonomik performansı aşağı çektiğini kaydeden Özilhan şöyle devam etti:

“Bir kez daha altını çizmek isterim ki, içinden geçmekte olduğumuz koşullar altında, kim olursa olsun, herhangi bir iktidarın, bütün bu karmaşa ve belirsizliklerle tek başına mücadele edebilmesi, bütün bunların üstesinden gelebilmesi mümkün değil. Etrafımızı sarmış olan çoklu kriz ortamı karşısında ülke olarak kendi içimizde güçlü olmamız, birlik ve beraberlik sağlamamız lazım.

Tuncay Özilhandan açıklamalar

Toplum olarak bölünürsek bu sorunlarla mücadele edemeyiz. Etrafımızda kaos varken, içeride kaosa düşmeyelim. Ölen bir çocuğa kimin demeden beraber üzülelim. Çocuk öldüren her kör kurşunu kimin tabancasından çıkarsa çıksın beraber lanetleyelim. Kutuplaşmayı ret edip birbirimizi önyargısız dinleyelim.”

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle