GeriEkonomi Tulip Turkuaz krizde de satıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tulip Turkuaz krizde de satıyor

Tulip Turkuaz krizde de satıyor
refid:13020332 ilişkili resim dosyası

Dünyaca ünlü mimar Ken Yeang’ın tasarladığı TulipTurkuaz projesi ile krize rağmen iyi bir satış grafiği yakalayan Tulip Gayrimenkul, projenin satışa çıktığı Haziran ayından bu yana 1. etapta yer alan 317 dairenin yüzde 40’ının satışını gerçekleştirdi.

Gayrimenkul sektöründe 111 yıllık deneyime sahip olan Hollanda merkezli Van Herk ve Panagro Group ortaklığındaki Tulip Gayrimenkul, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş (EGYO) ile “Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi Sözleşmesi”ne dayanarak projelendirdiği Tulip Turkuaz için şu ana kadar öz kaynaklarından yaklaşık 70 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi. Bu yatırımın 17 milyon TL’sini EGYO’ya teminat mektubu olarak veren Tulip Gayrimenkul, TulipTurkuaz ve Tulip Towers projesi için 30 milyon TL’lik yatırım daha yapacak.

Yabancı sermayeli bir gayrimenkul geliştirme şirketi olarak 2006 yılında kurulan ve İstanbul Bahçeşehir’deki TulipTurkuaz konut projesinin yapımına hızla devam eden Tulip Gayrimenkul, Ankara satış ofisini hizmete açtı.

Geçtiğimiz hafta Ankara Sheraton Hotel’de düzenlenen bir kokteyl ile Ankara satış ofisinin açılışını kutlayan TulipTurkuaz’ın resepsiyonuna, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, Hilmi Güler ve Hollanda Büyükelçisi gibi birçok tanınmış isim katıldı.

Tulip Turkuaz krizde de satıyor

Açılışta bir konuşma yapan Tulip Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Mertoğlu, “Türkiye’nin ilk Bio-iklimsel konut projesi olan TulipTurkuaz projemiz, sadece İstanbul değil, tüm Türkiye’den talep görüyor. Tüketicilerden gelen bu talep çerçevesinde hareket edip Tulip Turkuaz’ın Ankara satış ofisini açarak gelen taleplere daha kolay ve yerinde cevap verebilmeyi amaçlıyor” dedi.

Tulip Gayrimenkul olarak yapımına hızla devam ettikleri TulipTurkuaz’ın yanı sıra, yeni konut projelerini de hayata geçirmeye hazırlandıklarını da dile getiren Mertoğlu, TulipTurkuaz’ın yanı sıra Tulip Towers’ın ve Esenyurt’ta yükselecek olan 2 bin 800 konutluk ve 83 bin metrekarelik AVM’nin yer aldığı Tulip360’ın da temellerini yılsonuna kadar atacaklarını belirtti.

Tulip Turkuaz krizde de satıyor


Yorumları Göster
Yorumları Gizle