GeriEkonomi TUGİAD Genel Kurulu'na GÜNGİAD da katıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TUGİAD Genel Kurulu'na GÜNGİAD da katıldı

TUGİAD Genel Kurulu'na GÜNGİAD da katıldı

Türkiye Genç İşadamları Derneği, Ege Şubesi ilk genel kuruluna TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen’in daveti üzerine Güneydoğu Genç İşadamları Derneği (GÜNGİAD) Başkanı Hakan Akbal da katıldı. Ege’li ve Güneydoğu’lu işadamları gelecek için yeni projeleri ise Diyarbakır’da konuşacaklar.

TÜGİAD olarak her siyasal görüş ve inanışa sahip üyeye sahip olduklarını belirten Yücelen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna ilham veren birlik ve beraberlik ruhunu bir kez daha hissetmekten dolayı gurur duyduğunu söyledi. Yücelen şunları kaydetti:

“Türkiye’de yaşananlar sadece Taksim’de, Kızılay’da, İzmir’deki gençlerin eylemleri değil... Aslında yıllardır içimizde bize dayatılan kutuplaşmalara başkaldırıyoruz sanki. Birbirimizi yeniden keşfediyoruz. Herkes farklılıkları saygı ile karşılıyor. İş dünyasındaki genç liderler olarak bu anlamda attığımız ve atacağımız adımlar gelecek için gerçekten umut verici.”

TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Musa Turan da ilk kez Güneydoğu’lu bir sivil toplum kuruluşunun kendilerine verdiği destekten memnuniyet duyduklarını belirterek; “Kardeşlerimizi burada yanımızda görmek bizi mutlu etti” dedi.

GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal, TÜGİAD’ı ve Başkanı Ali Yücelen’i bir süredir takip ettiğini belirterek; “Bir gün sayın başkanı aradı beni genel kurul davet etti. Ben de gerek TÜGİAD gerekse kendisinin çalışmalarını çok yakından izlediğimi paylaştım. Bunlar birlik, beraberlik, kardeşlik için kıymetli çalışmalar. “ diye konuştu.

"BU DAVET ÇÖZÜM SÜRECİNE DESTEK VERECEK"

Yücelen’in kendisini TÜGİAD’ın Ege Şubesi Genel Kurulu’na davet etmesini memnuniyetle karşıladığını anlatan Akbal sözlerine şöyle devam etti:

“İlk kez bir STK’dan böyle bir davet aldık. Sayın Başkanın daveti ve buradaki dostluk, misafirperverlik bizi çok mutlu etti. Diyalog kanalları kapalı olunca herkes diğerini ötekileştirmişti. Gördük ki hiç de öteki değiliz, biz biriz. Bu davetin ve devamının çözüm süreci ve kardeşliğe destek vereceğini görüyorum.”

GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal, başta TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen olmak üzere TÜGİAD ailesini en yakın zamanda Diyarbakır’da ağırlamak istediklerini söyleyerek davet etti. Genç işadamları, gerçekleştirecekleri yatırımlar ve projeler ile Türkiye ekonomisi ve daha iyi bir gelecek için işbirliği olanaklarını geliştireceklerini açıkladılar.

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle