GeriEkonomi TÜBİTAK’ta yeni yönetim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TÜBİTAK’ta yeni yönetim

TÜBİTAK’ta yeni yönetim

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yeniden yapılanan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu’nun (TÜBİTAK) ilk yönetim kurulu üyelerini atadı. Yeni isimler arasında bilim, teknoloji, Ar-Ge ve sanayi dünyasından isimler yer aldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, TÜBİTAK başkanlığına mevcut başkan Prof. Dr. Hasan Mandal atanırken, ilk yönetim kurulu üyeleri de Prof. Dr. Mehmed Özkan, Prof Dr. Metin Orhan, Mehmet İhsan Taşer, Lütfü Haluk Bayraktar, Cemal Şeref Oğuzhan Öztürk ve Aydın Ünal oldu. Yaklaşık 8 ay önce TÜBİTAK Başkanı olarak göreve başlayan Mandal, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu üyesi.

SAĞLIK AR-GE’Sİ UZMANI

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olan Prof. Dr. Mehmed Özkan, daha önce TÜBİTAK, Türk Patent ve Marka Kurumu ile Türkiye Bilimler Akademisi’nde (TÜBA) çeşitli görevlerde bulundu. Özkan’ın akıllı robotlar ve robotik cerrahi ve biyomedikal elektronik alanlarında uzmanlığı bulunuyor. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Orhan da “Sağlık Ar-Ge’si” konusunda uzmanlığıyla bilinirken, Medyasoft Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olan Mehmet İhsan Taşer ise, bilişim alanında yaptığı faaliyetlerle tanınıyor.

BAYKAR GENEL MÜDÜRÜ

Yeni yönetim kurulu üyeleri arasında milli İnsansız Hava Araçlarını geliştiren BAYKAR’ın Genel Müdürü Lütfü Haluk Bayraktar da bulunuyor. Haluk Bayraktar, BAYKAR’da kardeşi ve Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar ile birlikte görev yapıyor. Arçelik Üretim ve Teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cemal Şeref Oğuzhan Öztürk ile gazeteci, yazar ve yayıncı olarak çeşitli kurumlarda çalışan TBMM 25 ve 26. dönem Ankara milletvekili Aydın Ünal da atanan diğer isimlerden.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle